Sanoi ettei palkoissa ole varaa laskea, mitä hän oikein tarkoitti ?
http://www.findikaattori.fi/fi/13
http://www.findikaattori.fi/fi/13
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sillä se hoituu !
Mites nälkää voi nähdä? käykö duunari edelleen vanhasta muistista Venäjällä?
SAK/A/-taustaiset VVO, Asuntosäätiö, Asokodit ja SATO harjoittavat niin härskiä vuokrakiskontaa, että rahan kanssa tekee varsinkin SAK:n naisjäsenillä ja työeläkeläisillä tiukkaa.
duunari on yhteiskunnan selkäranka, muut iilimatoja. ay rules
sitä kukaan kiista, mutta se nälkäjuttu ihmetyttää!
Ettäs keskustakin kehtaa, se sai valehtelemalla duunareita äänestämään puoluetta ja heti vaalivoiton jälkeen duunarit olivat tämän maan köyhdyttäjiä ja syyllisiä lamaan. Kepu ja persut ovat lieroja minun silmissäni niin kauan kun ne jotakin näkevät.
Keskusta lupasi järjestää työtä kaikille. No, tavallaan niin tekikin, kun mamuinvaasion takia SPR joutui pakon edessä palkkaamaan melkein pari tuhatta uutta työntekijää.
Valtio maksaa lystin, eli veronmaksajana sinäkin kaivat kuvettasi ja osallistut mamujen vastikkeettoman hyvinvoinnin ylläpitoon.
sanotaan, kilpailukyvyn menetys on syynä lamaan!
vahvisti lain joka sitoo hallituksen kädet!
Eipä ole pitkä aika, kun muuan duunari Is:n kesk.palstalla kertoi ettei vielä edes peukaloaan nosta 2500:lla eurolla, minkä supo lupasi alkupalkaksi etsivälle.
Tienaa kuulemma niin hyvin.
Toinen sitten näkee nälkää?
Kyllä se on rahankäytöstä kiinni, jos töissä on ja palkkaa saa...kyllä kelan työmarkkinatuellakin on ihmisten elettävä, miten ei sitten duunari eläisi.
opetettu nuo duunarit:-)
Ei noilla palkoilla nälkää näe vaikka siitä sen satasen-kaksi vuositulosta vähenisikin.
"940 kuukaudessa nettona"