Näistä jutuista ja jskus ajattelen et jos kaikki olisi näin pahansuopaisia menettäisin loputkin toivon ihmisyyteen
hyi mä oksennan
olettepetkeleestä
1564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minusta täällä on kyllä paljon hyvänsuopaisia naisia. Sen sijaan täällä tuntuu olevan muutamakin pahansuopainen, moneen kertaan, eronnut, karannut tai jätetty karkea ukko, jolla ei ole muuta kuin pahaa sanottavaa, kun suunsa aukaisee.
Mua ei okseta mikään täällä. Mietin vaan tyyppejä, miten ne provosoituu kaikesta skeidasta mitä täällä kirjoitetaan itsekin huomannut kaikenlaista oman kirjoitteluni johdosta. Mulle on aivan sama miten asioita väännellään tai käännellään. Mitä suurempi soppa sen parempi, jos joku ei vaivaudu tutustumaan irl, niin hän saakin sitten kuvitella mitä lystää täällä.
Aivan.
"...jos joku ei vaivaudu tutustumaan irl, niin hän saakin sitten kuvitella mitä lystää täällä..."
Minun ongelmani on, etten oikeastaan taida halua sen kummemmin tutustuakaan, koska kyse ei ole aikomuksesta aloittaa suhde kohteen kanssa.
Haluaisin vain käydä lyhyen keskustelun, mutta se ei ilmeisesti onnistu. Taidan jättää asiat silleen.
Ongelmansa kullakin.
Vaan saa nähdä mitä tänään.
Tänään kaikki paljastuu.
Ei kannata menettää uskoaan ihmisiin palstakirjoitusten vuoksi.
Tää yhteiskunta on mätä pelikenttä.
Se kuka on röhkein voittaa.
Me kaikkikö petkeelestä.
Appelatiiveja pitäisi syödä ja muita sellaisia ruokasia... minulla on jääkaapissa appelsiineja, kylminä aika herkullisiakin.... ja muitakin ruokia.
Ankka-juttuja, noita... ankan makuisia nuudeleita ja sun muita frutti di mare "meren antimet" pizzaakin on vielä....
Kuulostaa terveelliseltä.
Tällä palstalla sen näkee miten vaikeaa ikävä on monelle. Mennään vain vihan kautta.
Minun ongelmani on, etten oikeastaan taida halua sen kummemmin tutustuakaan, koska kyse ei ole aikomuksesta aloittaa suhde kohteen kanssa.
Haluaisin vain käydä lyhyen keskustelun, mutta se ei ilmeisesti onnistu. Taidan jättää asiat silleen.
Ja meikäläisellä on kanssa ongelma. Täällä on joku palstalla kovasti vastaillut minulle M-naisena ja Jaanana jo vuodesta 2010, mutta se ei olekaan ollut se nainen, vaan pahansuopaisten kööri. Meikäläistä on koetettu vedättää. Luultu, että meikäläinen käy koukkuun...Ehei.