Mopoauton käynnistys pakkasella

Mikä voisi olla pielessä kun mulla on mopoautoon just vaihettu uusi akku ja lataan joka yö ja ei silti lähde käyntiin ilman että on samaa aikaa latauksessa kun käynnistää. Tänäänkin n. -5 pakkasta ja ei lähde.
53172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko siinä hehkua ja/tai moottorinlämmitintä? Käytä niitä.

Äänestä

Noilla lähtötiedoilla ei selviä mitään. Koeta kertoa tarkemmin tai vie korjaamolle; siellä asentaja korjaa, sinä vain maksat.

Äänestä
  • Ota ne omat sähköviritelmät, eli poppikoneewt pois. Rupeaa sähkö riittämään.

    Äänestä

Parempi ettei lähdekään, ei niitä heppoisia kopperoita ole edes suunniteltu talviolosuhteisiin, varmaan ne muovikoritkin menee säpäleiksi hipaisusta.

Äänestä

Sulla on siellä jokin härveli päällä koko ajan mikä kuluttaa akkua.eli ne poppikoneet niin kuin tuolla aiemmin mainittiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mopoautoilija kirjoitti:

Mikä voisi olla pielessä kun mulla on mopoautoon just vaihettu uusi akku ja lataan joka yö ja ei silti lähde käyntiin ilman että on samaa aikaa latauksessa kun käynnistää. Tänäänkin n. -5 pakkasta ja ei lähde.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu