Huippukallis S-kauppa

kalliskalliimpi

S-kauppa halpuuttaa hintojaan ihan oikeastikin. Mutta onko sillä kuluttajalle suurta merkitystä? Osaavat näköjään ottaa sitten sen halpuuttamisen takaisin muissa hinnoissa. Kiinnitin huomiota hapankorppujen hintaa. S-Marketissa se halvin hapankorppu, Rainbow, maksaa 4.30 euroa/kilo. Lidlissä halvin hapankorppu maksaa 2,76 euroa/ kilo. S-Marketin hapankorppu on siis peräti 55,8 prosenttia kallimpaa kuin Lidlissä. Törkeätä. Laatueroaj noissa hapankorpuissa ei huomaa.

4

107

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pappilanhätävarat

      Riippuu mitä ostaa, taitaa meidän kaapissa olevalla hapankorpulla ollut jo 2 tai 3 vuotissynttärit.

    • kiva.köyhäillä

      Niin, ainakin meillä on prisma ja s-marketit halvempia kuin cittari ja supermarketit.

      lisäksi s-kaupoissa paljon parempi valikoima, käyn kyllä k useammin kun ovat lähempänä, prismassa vain perjantaisin.

    • 0211

      S-ryhmän halvin kauppa on luonnollisesti Prisma, joiden hinnoissa ei valtakunnallisesti ole kovin suuria eroja.

      S-markettien hinnoissa voi taas osuuskauppakohtaisesti olla enemmän hintaeroja, esimerkiksi Pohjois-Suomessa toimivan Arina S-marketit ovat huomattavasti kalliimpia kuin Keski-Pohjanmaan Osuuskaupan vastaavat myymälät.

      Jos vertaa K-ryhmää ja S-ryhmää niin kyllähän selkeästi edullisemmat hinnat löytyy S-kaupoissa, K-kaupoista tosin kannattaa aina katsoa tarjoustuotteet.

    • kunkaikkilasketaan

      S on tavoitettavissa jalkaisin, joten siellä käymisestä ei tule muita kuluja. Kokonaisuutena se on siis ainakin minulle halvin, vaikka näkkileipä maksaisikin sentin enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2502
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      33
      1672
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      22
      1562
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1478
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1273
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      347
      1165
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      63
      1071
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1025
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      84
      864
    10. 122
      851
    Aihe