On selvää, että massatyöttömyys kärjistää tilannetta. Olen toiveikas kuitenkin, että ne ihmiset, joilla on ollut suojelun tarve ja todellinen hätä, osallistuvat tosissaan tämän yhteiskunnan rakentamiseen ja alkavat maksamaan takaisin saamaansa apua veroina ja muina.
Hänen mukaansa turvapaikanhakijoissa on monenlaisia ihmisiä. Soini tyrmää ajatuksen, että Suomi auttaisi niitä turvapaikanhakijoita, jotka ovat tulleet Suomeen väärin perustein.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012321005359_uu.shtml
Tässähän se taas nähtiin mikä EK-perssuilla on tähtäimessä: halpatyömarkkinat Suomeen. Mamutuskiima on perssuissa valtaisaa.
Hänen mukaansa turvapaikanhakijoissa on monenlaisia ihmisiä. Soini tyrmää ajatuksen, että Suomi auttaisi niitä turvapaikanhakijoita, jotka ovat tulleet Suomeen väärin perustein.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012321005359_uu.shtml
Tässähän se taas nähtiin mikä EK-perssuilla on tähtäimessä: halpatyömarkkinat Suomeen. Mamutuskiima on perssuissa valtaisaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Monet aasialaiset ja muutkin naiset ja lapset ovat ahkeraa ja työteliästä väkeä tekemään halvalla töitä, ei siis pidä yleistää heikäläisiä.
Mokkakikkelit on vaan niin ihkuja...
Soinin mielestä ainakin.
Soini kävi rajalla puhumassa. Mutta mitään ei tehnyt taaskaan. Suomi tarvitsee tekoja, ei tyhjää leukojen loksutusta..
Soini sanoi, että ei ota kantaa. Nerg sanoi että yksittäistapaus. EU on siirtämässä Slovenian ”pakolais”-liikenteen suomen itäräjalle. Päätös tulee kaikille päättäjille pyytämättä ja yllättäen. Sitten meillä on pian miljoona yksittäistapausta joihin Soini ei ota kantaa.
Mistä maasta mahtaa tulla sotajoukkoja hoitamaan Venäjältä tulleiden mamujen asiaa. Maassamme on jo nyt suuri joukko Venäjältä tulleita turvapaikanhakijoita jotka saattavat piankin pyytää Putinilta sotajoukkoa tänne suojelemaan venäläidsiä kuten Krimillä.
Hallitus on niin rähmällään ja saamaton. Hellyyttävän sinisilmäistä toimintaa itää kohtaan.
Presujen kannatus on laskenut kuin lehmän häntä juuri sen vuoksi ettei presut ole tehnneet mitään tuossa pakolaisasiassa. No nyt Soini pikkusen virkisty kun jo oma porukka vaatii tekemään jotain tuossa pakolaisongelmassa.
Tilanne onkin vakava ja muuttuu yhä pahemmaksi kevättä kohden kun rajan takaa alkaa tulla laittomia pakolaisia ns. oven täydeltä. Nyt olisi vielä aikaa sorvata tuntuvia tiukennuksia joilla pysäytettäisiin pakolaisvirta rajalle. Sipilä on ollut hiljaa jokohan hän ymmärtää tilanteen vakavuuden ? Nopeasti pitäisi tehdä jotain ihmiset on hädissään ja kokevat turvattomuuden tunnetta. Ei ole oikein että ihmisten pitää pelätä omassa maassaan.
Näillä mennään:
http://1.bp.blogspot.com/-BPDMh_Sac3M/Uj_pWz6p0JI/AAAAAAAAAPU/g5gwv49SoTs/s1600/Hetero pride Hki jäljiltä natsitteluparodiaa 21.9.2013 Seppo Lehto pic29.JPG
Imen imaamia.
No sitten mekin imemme, oi Johtaja!
Persut. Miksi haalitte kaikki rikolliset pakolaiset tänne?
Persut. Miksi haalitte kaikki rikolliset pakolaiset tänne???
Imen imaamia.
Mekin imemme, oi Johtaja!
Eihän Soini mamuta. Vaan persupuolue typerine johtajineen.
Persujen mamutusinto vie maamme perikatoon.
Up
Voi persut. Miksi lisää mamuja?
Suomalaisten työttömien taloudellista nylkemistä ja sanktioita lisätään persujen toimesta, että mamuille saadaan lisää hotelli- ja kylpylämajoitusta kautta maan?