Mitkä on virtain kärkihankkeet tänä vuonna ?. on mennyt ihan ohi. onko esim kylpylää/keilahallia tulossa ?
Virtain kärkihankkeet 2016 ?
19
569
Vastaukset
- Onniitätulossa
Miten oletkin voinut välttyä huomaamasta. Kärkihankkeita ovat: Moskeija, kylpylä, uimahalli, keilahalli, hiihtoputki, uusi vastaanottokeskusrakennus, koulukeskus, kolhoosi Kotalaan, johon kootaan kaikki työttömät, suurempi kaupungintalo, johon tulee työntekijöille ja päättäjille kuntosali, sauna ja baari. Yhtenä kärkihankkeena myös on se, että valtuutetuille aletaan maksaa kuukausipalkkaa.
- uimahallirunkkarimamu
Kärkihanke on lukea tämä, GOOGLE : ASIALEHTI.
- Kilopkilpaskaa
Tk .n pilaaminen on kärkihanke,voi helvetin keituri.
- toivottavastitulee
Työväen museolle olis kova kysyntä. Kuullut huhuja et sellainen rakennettais
- jennyhgf
toivottavastitulee kirjoitti:
Työväen museolle olis kova kysyntä. Kuullut huhuja et sellainen rakennettais
Virtain karjalalippispäiset Juntit ei ymmäärrä taiteen päälle !!!!!
- Yrittäjäkeskustasta
......ja Virtain hienosti suunniteltu keskusta,kaikki liikkeet kuolee ,kun ei ole parkkipaikkoja.
Käpykylässä ei puistobulevardeja kaivata,vain liikkeissä asioivat elättävät yrittäjää.Vinossa olevat tolpat heti vittuun. - tulevauisuudenkuva
1.
Keskustan koulujen alasajo ja koululaisten keskittäminen lyläkouluihin ja keskustakouluihin maahanmuuttajien kotoutuskeskus.
2.
Vanhuksien vaiheittain siirtäminen joka sukulaisten tai mullan alle ja tilalle maahanmuuttajia.
3.
Moskeijan rakentaminen kierkon etupuolelle ja pressupeitos nykyisen kirkon päälle.- ifi
Ulkomaalaisten rakennuttama se nykyinenkin pyhäkkökin on
hurrien tekeleitä noin kaks ja puoli vuosisataa sitten......
- hypetys56
edelliseen vielä lisäyksenä:
4. maanviljelyksen lisääminen taajama-alueella - Tunkiontonkijat
Joo ja tärkeänä esiintyminen ,kun pitää pyytää puheenvuoro silloin ,kun jonkun tunkio pitää siirtää.
- Karhut
Virtain hiihto ? Vieläkös sitä hiihdellään ? Sivakat on voideltu ja monoihin
viritelty uudet nauhat ! - toiveussatop1
Jokohan tämä vuonna saatava nekin ikioma vastaanottokeskus.
- Aseitakehiin
Sankarihaudalla pitää käydä salaa et ei leimaudu rasistiksi tai natsiksi.
- tanepur
Onpas rasistisia kommentteja taas!!!!. Idiootit !!
- kaupunginhallitus
Uus teollisuudelle on suunnitteilla. Paikka on vielä kysymysmerkki, mut ahjola olis yks varteenotettava paikka.
- keskusteleva
Muistaakseni täällä oleva idearikas rakennusvirkamies lähti Keuruulle suunnittelemaan, koska Virroilla oli vaikea saada lupia rakentaa tai ylipäänsä mitään uutta aikaan. Niin että miten tämä omasta mielestänne oikein meni?
- Dsax
Juhannuskaupunki voi saatanan.....
- ifi
Vai oliko se sittenkin puhalluskaupunki ?
- ifi
Juhannuskau.... ,vai oliko se sittenkin puhalluskaupunki ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723093
- 572788
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322375- 792208
- 602023
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351398