"peli toimii liian nopeasti"!!??!

Mulla on pc:llä NHL2005, kun alan pelaamaan niin peli menee kuin pikakelausella, kuulin kaverilta että hänellä on jossakin toisessa pelissä sama ongelma.. Mistähän toi vois johtua ja miten vian saa korjattua!?!
5985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itsellä sama ongelma Tactical Opsin kanssa. pöytäkoneella menee ihan normaalisti,mutta sitten kun koittaa pelata lanissa,niin että laitan läppiksenki mukaan,niin läppis on kuin turbobuustattu jänis paritteluhommissa. :/ oudointa on se,että ainut peli joka tuota tekee,on Tactical Ops..

Äänestä
  • teillä on vaan niin v##un hyvät koneet ei voi mitään

    Äänestä

  • jeppe kirjoitti:

    teillä on vaan niin v##un hyvät koneet ei voi mitään

    no ei kone kovin hyvä sillon oo jos tekee tollasta. siis en tarkota osiltaan vaan kokonaisuudeltaan

    Äänestä

no monissa peleissä on game speed asetus NHL2005 ainakin löytyy gameplay settingseistä.

Äänestä
  • Vaikka pelinopeuden säätää minimiin, niin peli toimii silti pikakelauksella!!!?! Ei taida kukaan osata autaa ongelmaani!?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niko kirjoitti:

Mulla on pc:llä NHL2005, kun alan pelaamaan niin peli menee kuin pikakelausella, kuulin kaverilta että hänellä on jossakin toisessa pelissä sama ongelma.. Mistähän toi vois johtua ja miten vian saa korjattua!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu