Onko SSS miesten terrori enää hyväksyttävää ?

ss....mies

Suomi on pilattumaa onko ? . Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha ,onko ?.

Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvätkö syistä sitten oikeuslaitoksesta ? .

Toivottavasti Sipilän SSS miehet on hengissä ja vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan.

Suomi antoi kait Sipilän suulla luvan, eli päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa kaikki alkuasukkaat ja maailmanpahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta vai antoiko?

Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee kait nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan Euroopassa. Suomi on häväisty onko ?. Suomen kehitys on lamaannutettu pitkäksi aikaa, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme suvaikkien mahtavalla avustuksella ?. Ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) SSS pikkupojat , siis hallituksemme "pellet", antoi tämän tapahtua vai antoiko ?.

Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja jotka ryssiltä maan kertaalleen pelasti, jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää.

Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa, onko ? Duunareilta pakkokeinoin viedään noin kuukauden palkka vuodessa. Pätkä työläiset ei voi enää elää palkkatulolla ilman sossun tukea, edellyttäen että hävittää kaiken omaisuutensa ensin. Eläkeläiset voivat tulevaisuudessa asua vain pakkohoidossa lääkepöhnässä laitoksissa.

Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.

Joku tuntee ehkä piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää.....mutta tietysti turhaa, jos vain yksin valta kiinnostaa tässä ajassa ja nyt.

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tonkka

      Suomen pahin uhka on akt ylensyöneet kravattikaulat! Toiseksi suomen kansan kulttuuri ei kaadu maahanmuuttajiin.Kaivataan suhteellisuuden tajua,eikä typerää jurnutusta.

      • vitunsukakit

        sulle suvakille taas juttu kajaanista


      • tonkka

        Etkö vielä saanut lääkitystä kuntoon..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      240
      2734
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1121
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      45
      858
    8. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    Aihe