Keskustassa Valta on liberaaleilla ja lestadiolaisilla!
Paavo sen sanoi!
Syvistäriveistä
1075
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No nyt selvisi, uskonto ja politiikka ei sovi yhteen. Uskovaiset eivät kykene ajattelemaan rationaalisesti, vaan heillä on aina oma henkilökohtainen usko mukana ratkaisuja tehtäessä. Tämä saattaa olla hyvin kohtalokasta.
Tai vaihtoehtoisesti yksinkertaisesti vain valta ja ahnus syrjäitti aatteen ja otti vallan.Mene ja tiedä ,mutta teot puhuvat toista kun puheet joita vaalien alla kuultiin mm. Eu kriittisyydestä.Nyt mennään Eu ehdoilla ehdoitta.Puhuttiin Finanssimaailman riskin oton maksttamisesta ,että näin ei enää tulisi toimia,muttat mitä sitten on kaavaillut pakkolaist,kuin muunnos tuosta yritysmaailman laskun maksajiksi .Viitataan mm. vahvasti Alkiolaisuuteen:"Huolehtikaa köyhän asiasta ja eheästä yhteiskunnasta ja siitä, ettei se repeä kahtia eriarvoistumisen seurauksena."
https://www.keskusta.fi/news/Juha-Sipilan-puhe-puoluevaltuustossa/1avppnn2/c3783b42-c00e-4839-b475-7311e7b09699
Miten on nyt .Voidaanko hallituksen ratkaisuhakuisuuden pohjan sanoa olevan noiden linjauksien mukaisia?Mielestäni ei.
EURO on nimenomaan tulojensiirron väline jolla eri valtioiden alueilta siirtyy valuutta vapaasti pois kansojen ulottuvilta ja jäljelle jää massiivinen velka jolla kiinnitysten ja takuiden kautta omaisuus siirtyy vieraiden hallittavaksi.
Mikä'li kansallisvarannot inventoidaan, niitä aletaan käyttää velkojen vakuuksina ja näin katoaa kansallinen varallisuutemmekin omasta valvonnastamme ihan ilman yksityistämistäkin.
Lisävelkaantumista on mahdotonta välttää yhteisvaluutan kanssa sillä kaikki liikkeelläoleva valuuttahan on itseasiassa vain jonkun ottamaa velkaa. Jos se ei ole meidän ottamaamme niin se on myös sille jonka kaa olemme kauppasuhteessa.
Keskustassa Valta on ahneilla ja röyhkeillä
Lopullinen valtahan on eduskunnassa.
samalaisia ne on persut tai mitkä muutkin puolueet kun valtaan päästyään vain omat edut ja taskujensa täyttymiset valtion varoista on mielessään ja ei kai kukaan tosissaan edes kuvittelekkaan kenenkään olevan solidaarisesti köyhien tai vähäosaisten puolella.
Politiikka on aina vatulointia eri asioiden välillä. Väyrynen on ymmärtääkseni kristitty mies. Miksikähän hän nostaa esiin politiikkojen uskonnon ? On tietenkin kunniallista et meillä on vielä rehellisiä lestadiolaispolitikkoja joille elämän perusarvoilla on merkitystä.
Raamattu kieltää rahan lainaamisen korolla ja kieltää velan ottamisen.
Jos jotain muuta tarjoilet kristilliseksi periaatteeksi olet väärässä.
Väärintekoa on myös tehdä velkaa muiden nimiin.
http://www.koivuniemi.com/raamattu?tila=pikahaku&hakuehto=koroll&kirjat=kr
Eipä ole. Ei ole yleisnimeä lestadiolaiset tai liberaalit.
Siitä puhe mistä puute - vallasta. PV oli alle 30 vuotiaana ulkoministerinä Kekkosen Aikaan kepussa. Millä vain uudella puolueellahan ei ole saumaa kuin 1% marginaaliin.
Mistä maailma tulee hänet muistamaan kun ura joskus päättyy?
Ällöttävä vanhollislestadiolainen Sipilä?? Lestuilla on kaksinaismorali, kun ne ovat kesäseuroissa, ollaan kuin karjalauma. Kortonkeja on satoja pitkin nurmikoita!! Milloinkas ukkojen muniin on suvaittu niitä, huudetaan kurkku suurena synnistä, aivan sairasta nuo lestu pellet??