Oletko koskaan yrittänyt tehdä toista mustasukkaiseksi?
Aika hupaistakin olisi
MonetMetkut
17128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Lasten leikkejä sellaiset.
En. Ei sellaisessa ole mitään järkeä.
Saas nähdä onnaako..
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14088142/aika-hupaistakin-olisi#commen-82892
olen ihan leikkimielisesti. se kivaa vain vähän mutta sitten se on kyllä herkästi agressiivisen puolensa nään, ihan kuin vasemmankoukun tarvitsin.
olen aika useinki se on todella kivaa mutta syy siihen on varmaanki se että haluaa huomiota ja on huono itse tunto luulisin näin....
olen ja se on turhaa jos on rakkaus kyseessä
En. Ei mitään järkeä. Pelit kuuluu peliluoliin ei tunne-elämän sektorille. Epävarman ihmisen epätoivoinen huomionhaun konstit. Ylimääräiset kommervenkit toimivat tehosekoittimen tavoin, ne vain murskaavat kaiken alleen.
En , lapsellista. Jos välittää niin ei yritä. Jokaisella on valinnanvapaus.
Jos välittää toisesta tosissaan niin ei kiusaa tahallaan tuollaisella.Se ei vie suhdetta parempaan.Mustasukkaisuus on vakava ongelma osalle ihmisistä.
Se on alhaista ja typerää. En loukkaa naista, josta olen kiinnostunut, ikinä semmosilla tempuilla. Toivoisin tietenkin, ettei hänkään sortuisi sellaiseen. Menettäisi minut iäksi.
En. Lapsellista ja väärin.
Mitään hyvää aikaiseksi.
Miksi siis tehdä sellaista?
Sellainen ei ole oikein ihmistä kohtaan, josta välittää.
Oikeastaan useimmiten mietin, ehkä turhankin paljon että onkohan toinen mustasukkainen, koska pelkään sitä reaktiota.
Jos en välitä jostakin ja suorastaan inhoan jotakin, sitten se on aivan sama. Silloin ihminen minulle ilmaa tai saa maistaa omaa lääkettään.
Yleensä kaikilla asioilla on syy-seuraussuhde.
Juuri tuollaisen käytöksen takia hän menetti minut. Nyt jos hän luulisi minun vielä kaipaavan häntä ja tekisi aloitteen, sanoisin päin naamaa että itse pilasit mahdollisuutesi.
Olen. Usein. Rakkaudesta ja lapsellisuudesta.
vaakakupit tasan, potut pottuina.
En ole yrittäny, enkä yritä.
En. Kuulostaa typerältä.