Tämä esimerkki tulee Kouvolasta. Uusin persusotku syntyi, kun paikkakunnalta ei tahtonut löytyä enää yhtään persuja kannattavaa naista. Vähiin käy "Soiniin 100% luottavien" satasen akkojen määrä ennen kuin loppuu kokonaan? Ja Jarpan kotipesässä tämäkin kaaos.
http://yle.fi/uutiset/luottamustoimien_tayttaminen_mutkistuu_kouvolassa__perussuomalaisia_vaivaa_nyt_naiskato/8603018
Missä persut - siellä sekasotku
5
89
Vastaukset
Ei taida löytyä enää monelta paikkakunnalta myöskään persuja kannattavaa miestä.
Kaikki tuntemani persuja äänestäneet ovat vannoneet: ”Ei enää koskaan!”.- selvätapaus
Rupeaa olemaan aika monta persuvapaata kaupunkia Suomessa. Ei isänmaanpettureita taida kaivata enää kukaan.
- tyuuyttthhhh
Harmi vaan, kun vahinko on tehty jo. Äänestäjät valitsivat itse markkinaliberaalin hallituksensa, joka tuhoaa Suomen valtion ja palauttaa kansalaisensa kehitysmaa tasolle.
Sipilä aikoo laittaa kaikki valtion omistamat yhtiöt lihoiksi. Se ei tajua, ettei valtiota voi hoitaa kvartaaleissa. Pahoin pelkään, että omistuksia ei takaisin saa enää koskaan, vaikka seuraavissa vaaleissa nämä puolueet katoaisivat Suomen kartalta. Varat eivät yksinkertaisesti riitä niiden takaisin saamiseen.
Miettikää mitä teitte äänestämällä näitä.
Seuraavaksi myydään ne kuuluisat pohjavedet ja hengitysilma.- suomialepäällä
Kaikki onnistu sipilän pershallitukselta.
- taas.samaa.rataa
Diktaattorit jättävät yleensä jälkeensä vain savuavat rauniot. Niin Soinikin. Ensin pisti SMP:n lihoiksi, nyt persupuolueen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad871400- 52997
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että374834- 153804
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124717- 55709
- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 76622
- 57611