Täälläkin ne Kristityt keksii ja toivoo Venäjälle

Abrahamm

hankaluuksia ja keksittyjä juttuja, kuin 1930 luvulla ja hallitus herrat etunenässä !
Taivaassa ei taida olla tungosta, ainakaan Suomalaisten osalta ?

Epädemokraattiselle medioille on suoratie helvettiin ja moottoritietä !

6

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sulo.Nieminen

      Itselläni on pääsyongelmia !
      Sanotaan "harpuin ,huiluin, kantelein,virsin,hymnein psalttarein.
      Olen aina ollut "haitarimusiikin ystävä" joten jäänevät nuo pippalot minulta osallistumatta. Onneksi tuttavissani on joukko varmasti sisäänmenon riemuista "toitottavia". En ole koskaan ollut huolestunut enkä kiinnostunut itseni ja lähiympäristöni ulkopuolisesta hulinasta. Politiikkakkaan ei kiinosta tippaakaa. Joten huliskoon rauhassa rajat varmaan asettavat muut kuin minä. Tehtäväni se ei ole !

    • näkemys

      Samaa mieltä. Se tässä surettaa, kun Suomen Kansa kärsii ja pelottaa maamme ajautuvan tämän seurauksena sotaan. Katsotaan kuinka pitkään Venäjä viitsi katsella nöyryyttämistään ja Naton yrityksiä laajentua mm Suomeen. Paras tae olisi välttää sota, olisi hoitaa välinsä kuntoon Venäjän kanssa, eikä kuten nykyisin, ärsyttää Venäjää kaikin mahdollisin tavoin ja tehdä Venäjälle uhkaa NATON kanssa läheisesti veljeillen.
      Muuta uhkaa ei olisi paitsi tuo Venäjän pelko ja heidän maansa puolustaminen vihollista vastaan ja niin ollen Suomen toimet ovat siinä hyvin keskeiset, kokeeko Venäjä uhkaa ja pelkoa heille merkittävän laajan yhteisen rajamme vuoksi.
      Ukrainassa EU mielisten vallankaappaus horjutti uskoakseni Venäjän turvallisuutta ja NATON laajeneminen heidän rajojensa lähelle luo enemmän pelkoa ja mahdollisesti tlanne voi kärjistyä, kun sitä kaikki hämmentää, ja se voi vähitellen johtaa kolmanteen maailmansotaan.
      EU Venäjä pakotteiden aiheuttamat, Venäjän taloudelliset ongelmat vaikeuttavat Venäjän asemaa ja mahdollisuutta, sekä halua tulla Euroopan ja Suomen apuun, mikäli todellinen uhka tuleekin ISISIN taholta, mikä on aivan realistinen Eurooppaa uhkavaa mahdollisuus.

    • Mitähh

      Rukoilkaa poikiemme ja nuorten miesten ja perheidemme isien puolesta, päättäjillemme viisautta parsia suhteet Venäjään. Ottaisivat mallia miten , Kekkonen toimi ja oli maallemme presidentti, joka hoisi välit Venäjän kanssa parhaalla mahdollisella tavalla, taaten niin taloudelliset kuin turvallisetkin puitteet maidemme hyväksi.
      Hallituksemme toimet ovat päinvastaiset ja en ole kuullut presidenttimmekään yrittäneen luoda maidemme välille Kekkosen ajan luottamusta ja taloudellista ,sekä turvallisuuta lisäävää yhteistyötä.

    • Abrahamm

      Suomen kristus on Obama ja sen tekemiset ja tekemättä jättämiset ylistetään. Kaikenlainen rosvous ja valuutoilla leikkiminen, on oligakkien tuella hauskaa ja varsinkin dollarien painaminen kansojen ostettavaksi!
      (Yhdysvallat ensimmäisenä luopui kultakannasta ja heillä ei ole mitään käsitystä dollarien määrästä)

    • Abrahamm

      Enää puuttuu vain se, että papit alkaa kirkossa saarnaamaan idän vihollisesta ja sankarivainajien autuudesta.

    • Abrahamm

      Eikö kristityt tiedä, että valehtelukin on syntiä ja sillä toisten mielen muokkaaminen emäsynti !?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3645
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      134
      2489
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      39
      1994
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      12
      1593
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      76
      1576
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      56
      1356
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1250
    8. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      73
      1245
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      68
      1204
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      70
      1172
    Aihe