Keskustan sisällä on aina ollut toisistaan oleellisestikin poikkeavia linjanvetoja. Ne ovat näkyneet aina myös ulospäin.
Muissa puolueissa ei itsetunto ole ollut niin kohdallaan, että linjaerimielisyydet olisi käsitelty myös julkisuudessa.
Muissa puolueissa ei itsetunto ole ollut niin kohdallaan, että linjaerimielisyydet olisi käsitelty myös julkisuudessa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuhkis-Ossilla huikea äänisaalis! Melkein Väyrys-luokkaa! Ja vielä julkisuudessa käsitelty, mutta ei nostanut pers-Ossin itsetuntoa, vieläkin Kapin menestykselle sairaanloisen kateellinen.. Ossi myy jo tuhkakuppiaan rahoittaakseen seuraavan vaalikampanjan, sen motto on; Aisaa Johtoon!
http://tulospalvelu.vaalit.fi/K2008/s/tulos/ehdaluetulos_286027.html
Voi Jombe-parka! Kyllä Sinä osaat sitten oivallisesti viestiä Keskustan politiikasta.
kyllä keskusta osoittaa avoimmuutta! Hyysätään tuottamatonta työtä 6kk vuodessa "työtä tekeviä" yrittäjiä= lisää kansallista tukea maatalouteen. Lääkemaksujen korotukset ,pakkolait...kyllä avoimuutta osoittaa.