täyteen ns. pakolaisia.
Kyllähän ne mielellään tulevat täysylöspitoon, kukapa ei ?
Kyllähän ne mielellään tulevat täysylöspitoon, kukapa ei ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä niitä on tulossa vaikka miljardi kun saavat ilmaisen elatuksen.
Miksi ihmeessä SDP ja Ammattiliitot haluavat maahantunkeutujia? Se yhtälö ei aukea lyhyen matikan avulla. Jos pitää säästää 4 vuoden aikana 10 % kansantulosta. Eli 4 miljardia vuodessa plus leikkaukset. Mamut maksaa jo nyt 550 miljoonaa ja rapiat. Lisäksi vielä muut elinkustannukset kunnissa ja Kelassa. On laskettu että 1,5 miljardia vuodessa, niin ei tule säästöjä. Lisäksi on yli 9% työttömyys, joka vielä kasvaa koko ajan. Miksi duunarit sahaa omaan nilkkaan? Vai onko tarkoistus ottaa kaikki sairailta, opiskelijoilta, lapsilta ja eläkeläisiltä?
On kai kohtuullista huomauttaa, että tämä Sipilän hallitushan niitä tänne on haalinut, oikein pääministerin mainosesiintymisellä, jossa kerrottiin hänen antavan talonsa maahanmuuttajien käyttöön. Tämä asia ei siis niinkään ole Rinteen, eikä ammattiliittojen harteilla nyt, vaan hallituksen ja hallituspuolueiden.
Sitä samaa sossukatastrofia taas tyrkytetään
Rinne sanoi auttavansa kaikkia ketkä tänne vaan tulevat. Puhui koko kansan puolesta. En usko että koko kansa on valmis elättämään tänne tulevia suuria
laumoja, kun velkavaroilla pitää elättää.
Kuka ne velat lopulta maksaa ?
Helppo on luvata ja lässyttää, kun ei itse tarvitse laittaa penniäkään likoon tulijoi-
den elättämiseen.
Pieni elin kieli voi saada tosi paljon pahaa aikaiseksi, sen kun pystyisi pitämään kurissa, säästyisi monelta ahdingolta.
Mitä sossut sitten valittaa joistain pikku-leikkauksista,pian tehdään paljon suurempia kun täytyy elättää yhä suurempaa joukkoa,joille ei löydy työtä tai ainakaan työstä maksajaa tästä maasta.
Viisaimmat pakkaa kimpsunsa ja lähtee sinne missä kaikki ei mene veroihin.
Ne joutuu elättämääm sukupolvesta toiseen; siinä sitä on tekemistä.
Demareilla on sormet maahanmuuttobisneksessä ja syvällä. Valtion kassaa saadaan kupattua hyveellisen tarkoituksen perusteella. Maahanmuuttobisnes, VVO asunnot, Rinteen vaimon kampanjarahoitus, pohjoisen sotkut. Jokin haiskahtaa ja se on demarien ahneus!
Suurkiitos nimimerkki "DemuAhne" kun valotat asioita.
Antti Rinne toivotti televisiossa reteesti tervetulleeksi Suomeen kaikki apuatarvitsevat. Eikö pitäisi ensin hoitaa oman maan asiat kuntoon ja sitten ottaa
muualta, jos on varaa.
Kyllä tulijoita varmasti on miljoonia ja sana kiertää Suomessa saa kaikki ilmaiseksi.
Eiköhän puolueen kannatus ala pian laskea ja rajusti.
Saisi Paavo Väyrynen perustaa oman puolueen, varmasti olisi kannattajia.
Saisivat tuollaiset rinteet ja urpilaiset mennä metsänraivaus-hommiin.
jos laki toimii suomessa rinne on linnassa keväällä kuhan oikeus on käyty
Taitaa olla oma lehmä ojassa kun niin reteesti toivottaa tervetulleeksi. Pitäisi
asia tutkia ja sitten oikein kunnolla hutkia. Rinne naama punaisena hehkutteli että
kaikki apuatarvitsevat vaan Suomeen, kaikki ovat tervetulleita.
Taitaa pikkuhiljaa alkaa selvitä miksi niin auliisti otettaisiin elättejä.
Nyt on kellojen soitava, kun omassa maassa asiat rempallaan niin lisää vaan
tänne elättejä, hyvä kun tämä tulee ilmi, jos tulee uudet vaalit, jäävät nuolemaan
näppejään.
Mikä Antti Rinne on toivottamaan tervetulleeksi Suomeen elättejä ?
Kuitenkaan ei pysty elättämään niitä. Kaikki on verovaroista pois.
Saa vastata nyt sanoistaan. Sana kiertää nopeasti ja kyllä niitä on tulossa vaikka miljardi.
Tuolla yhdessä kirjoituksessa jo mainittiin että demareilla on sormet syvällä maahanmuuttobisneksessä, se on tutkittava ja oikein tiheän seulan kanssa.
Hyysäri Rinteeltä palkka ja omaisuus autettaville, saa vastata tervetulotoivotuksestaan, lupasi kaikki apuatarvitsevat tulla Suomeen.
SDP nyt kluupin alle.
Hyysäri rinne vastaamaan tervetulotoivotuksestaan kaikille apuatarvitseville.
Ei ole mitään tolkkua puheissa. Oma maa tällaisessa tilanteessa, niin lupaa auttaa
jokaista. Suomi ei ole kokomaailman sosiaalitoimisto.
Viinan latkija Rinne vastuuseen sanoistaan. Palkka ja omaisuus pois, menköön
somaliaan paikan päälle auttamaan avuntarvitsijoita. Ei Suomi tarvitse yhtään lisäelättiä. Heidät on elätettävä sukupolvesta toiseen.