Lakimiesryhmä on nostanut syytteen Angela Merkeliä vastaan perustuslain vastaisesta toiminnasta.
http://mvlehti.net/2016/01/26/angela-merkelin-ahdinko-syvenee/
Merkeliä vastaan nostettu syyte
3
214
Vastaukset
- maanpetturit
Sipilänkin voisi tuomita maanpetturina kun on päästänyt isiksen taistelijoita maahan
- peenmatturit
Sano sitte ketkä maahansaapuvista on isiksen taistelijoita ja millä ne erottaa rehellistesta maahantulijasta.
- roletaari
peenmatturit kirjoitti:
Sano sitte ketkä maahansaapuvista on isiksen taistelijoita ja millä ne erottaa rehellistesta maahantulijasta.
Maahan tulijat on riittävän hyvin erottuva, pienehkö ryhmä.
Maahan tunkijat ovat vaikeammin luokiteltavissa.
En ymmärrä terminologiaa. Ns. turavapaikan hakijoihin sovelletaan kunnallisten palvelujen osalta alusta alkaen politiikkaa joka mainitaan kotouttamisena.
Miksi helkutissa panostetaan tuohon koplaan josta suuri osa tulee saamaan kielteisen päätöksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252480Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531773Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111134Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981044- 259982
- 146903
- 56874
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110769Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9767- 46745