Varför inte litet skärningar i partistöden ?

Nu delas det igen ut 30 miljoner i partistöd.Kunde inte regeringen och riksdagen i dessa svåra tider minska på dem också ?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hälften bort,tänk så många poliser man kunde anställa för de pengarna.Poliser behövs när vardagen bara blir mer och mer skrämmande .

Äänestä

Var det inte persuna som vill minska på partistöden ?Sedan blev det jytky och då var det inte mera aktuellt ?

Äänestä

Regeringen och riksdagen är väl snart de enda som inte behöver delta i den här besparingstalkon.

Äänestä
  • Dyrt med 200 personer varav största delen sitter och rullar tummerna.

    Äänestä

  • skattebetalare kirjoitti:

    Dyrt med 200 personer varav största delen sitter och rullar tummerna.

    Själv har vi röstat på dem,nu får vi betala.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näratillhands kirjoitti:

Nu delas det igen ut 30 miljoner i partistöd.Kunde inte regeringen och riksdagen i dessa svåra tider minska på dem också ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu