Maailmassa on miljoonia kärsiviä lapsia, joita kukaan ei auta. Suomessa passataan ja elätetään nuoria terveitä miehiä, joilla jos jotain hätää onkin, niin se on itseaiheutettua. Mikä tässä Hölmölässä mättää?
Vastaukset 9
- KärsivätTurvikset
Nimenomaan ja ne nälkää näkevät lapset on siellä Syyriassa, josta pulskat pojat lähti karkuun. Rahat on käytetty isukin matkalippuun ja ruuat pantu isukille evääksi.
- jhhjj
Tätä hölmöyttä maksellaan taas vuosikymmeniä..
- sadisti.mamut.väijyy
GOOGLE : ASIALEHTI.
- toivoaonvielä
Koomista, että samat ihmiset jotka vetoavat nälkäisiin lapsiin, ovat niitä jotka kannattavat myös kehitysapurahojen leikkaamista, millä olisi ruokittu ne nälkäiset lapset vaikkapa syyriassa. Lasten toivo on, että isäpappa/isoveli saa turvapaikan ja hankittua siten myös ne lapset turvaan.
- äölkjhyfdfgh
Lasten toivo on, että isäpappa lakkaa sotimasta ja terrorisoimasta muita maita ja alkaa rakentaa omaa maataan. Ei Suomessakaan ole ikinä laskettu lasten elatusta muiden maiden avun varaan. Kerjääminen ja elintasosurffailu ei ole elättämistä!
- oma.maa.kuntoon
Mikä maapallon sosiaalihuoltola maamme on?
- Suomi_on_meidän
Toivotaan ettei lasten toive ikinä tule toteutumaan!!
- uimahalliahdistelijamamu
Samaa mieltä! GOOGLE : MITA VITTUA.
- vonLagerbom
Kyllä ne varmaan Harjavallastakin pois saa, saihan ne Kempeleestäkin lähdön aika äkkiä kun vaan tahtoa löytyy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271618Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma331332Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5391320- 651051
- 74990
- 53776
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M112755Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen76746Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42703Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468667