Kaivokselle töihin

Oisko siellä vaikka lapiohommia,liitonpäivät tulisi täyteen
14115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olishan siellä hommia, siellä on nyt miespula ja kiireesti tarvittaisiin ukkoja töihin.

Äänestä

Eihän siine pääse kuin suhteilla ja eipä sinne kannata mennä,kun kohta loppuu kaivos.

Äänestä
  • Mee vain, jos pääset, ei se niin pian lopu. (oliko se tekosyy , kaivoksen loppuminen,ettei tarttis mennä töihin ?)

    Äänestä

  • Paskapuhetta että suhteilla pääsee, valtaosa kaivoksella töissä olevista on sukunsa enimmäisiä ja ahkeruudella ja hyvällä maineella töihin päässeitä.

    Äänestä

Pääsenkö töihin, vaikkei ole isi tai veli siellä töissä? Eikä edes saunakaveri :(

Äänestä

Jotenki tuntuu, että suvussa menee ne työpaikat kaivoksella.

Äänestä

Kysäseppä kaupungilta josko oisi määräaikaista hankesuunnittelijan hommaa tarjolla. Lupsakkaa hommaa.

Äänestä
  • jep,kyllä veke järjestää muutaman kk paikan,niin saat samalla reissuta kaupungin piikkiin,ajat omalla autolla ouluun ja sitte lennät helssinkiin,saat paremmat rahat laskutettua.

    Äänestä

Nii tarkoitatko sen luolan kaivuuta.eiköön tuoko määt tahtomaan sinne.

Äänestä
  • Pystyykö siihen lapiolla?

    Äänestä

Suojatyöpaikoistako nyt on puhe?

Äänestä

Eikö se Veke ite ole hankesuunnittelija ?

Äänestä

Kyllä asia on luultavasti totta. Sivusta seuraanneena, palkataan erittäin "helposti" ns. sukulaisia. Jopa vailla, kyseessäolevaan tehtävään sopivaa koulutusta!!! Näin on aina ollut. Työnantaja palkkaa sopivimman. Ei välttämättä .. Parasta.. sivullisten mielestä.

Äänestä
  • Pittääkö siinä nuolla jotakin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovatyömies kirjoitti:

Oisko siellä vaikka lapiohommia,liitonpäivät tulisi täyteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu