En vain enää jaksa

Väsynytt

Hei nyt tarvitsisin teidän järkeviä vastauksia!! Joo juuri sinun vastauksia kiitos! Eli onko tämä normaalia, olen 17 vuotias tyttö ja minulla on vähän epäpuhtauksia iholla. Käyn kerran viikossa psykiatrilla. Mutta perun aina jos minulle ilmestyy muutama päivä edeltävänä finni. Vaikka peittäisin meikillä silti se näkyy ja minua nolottaa kamalasti. Koska tiedän etttä psykiatrit kiinnittävät huomioita kaikkeen. Varmasti ajattelevat että voi tuota finninaamaista?:( Tai määrittelevät minut epäpuhtauksien mukaan? Minulla on myös hieman ruma nenä ja pelkään että pistävät nuo asiat mielenterveyteni horjumisen syyksi. Saisinko uusia näkökulmia? Olen aivan loppu tämän asian kanssa. Haluaisin vain olla finnitön ja kaunis..

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meollaakaikkitavallisia

      Höpsis.Psykiatrit hoitavat ja huomioivat vain ihmisen mielenterveyttä ja nenällä ja finnillä ei ole sen asian kanssa mitään tekemistä.

    • Ikääsi kuuluu Epävarmuus ulkonäöstä ja muutenkin. Miksi sinun oitäisi olla tietynnäköinen? Kuka määrittelee kuka on terveennäköinen ja kuka ei? Todella monilla on kaikenlaista näppylää ja arpea ja ihottumaa varsinkin nyt talvi-aikaan iholla, tuskin sitä kukaan kattoo niin tarkasti. Mikä oikeasti sua nolottaa tai hävettää tai tunnet syyllisyyttä? Tota olisi hyvä miettiä. Keskity hoitoosi rohkeasti ja unohda sivuseikat vaikka ne tuntuisivatkin isoilta asioilta. Sano itsellesi: olen hyvä sellaisena kuin olen! Eikä minun TARVITSE olla tietynlainen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1808
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1317
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe