Tätäkö on vanhuksien elämä täällä maassamme

TurvallisuusOnMenetetty

"Itä-Uudenmaan poliisin mukaan mies hyökkäsi 83-vuotiaan naisen kimppuun takaapäin ja kaatoi hänet maahan ja painoi kasvoja maata vasten. Mies sai saaliikseen naisen kantaman vaaleanruskean käsilaukun, jossa on punotut nahkaiset kantokahvat. Poliisin mukaan nainen oli käynyt ennen ryöstöä nostamassa käteistä rahaa ja laukussa oli sisällä myös matkapuhelin."

Onko Sipilä nyt tyytyväinen kun hänen partalapsensa ryöstelevät vanhuksia ja raiskaavat lapsia ?

8

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ElämämmeNykyisin

      poliisi on vaitonainen tuosta eikä anna tuntomerkkejä koska kyseessä saattaa olla partalapsonen joka tarvitsee apua kun on joutunut kärsimään syntymäänsä.
      Pitäisin tätä poliisien toimintaa häpeällisenä kun kyseessä on törkeä rikos josta pitäisi ilmoittaa selvästi että osattaisiin varoa näitä rikollisia.
      Maamme on nykyisin kommareitten mielivallan alaisuudessa ja tuossa lisänä vihervasemmisto lietsoo vihaansa kohdistaen vihansa suomalaisiin kansalaisiimme.

    • MolokitRikollisia

      Meillä media suojelee rikollisia ja YLE on täysin rikollisten käsissä eikä kerro totuuksia rikollisten toiminnasta maassamme.
      Tätäkään ei mediamme kertonut tätä suomessa tapahtunutta, missä muslimi puukotti samaa henkilöä 3 kertaa peräkkäin. Siis eka kerran kun puukotti niin meni sairaalaan ja kun palasi sieltä kotia, niin tämä hullu oli siellä kodin lähellä jossain häntä jo odottamassa ja puukottii uudelleen. Taas sairaalaan ja kun kotiin, niin taas muslimi oli siellä vaanimassa ja puukotti kolmannen kerran.
      On typerää että tällaisista ei uutisoida? Mediamme kertoo vain ja uutisoi typeriä propaganda juttujaan miten turistipakolaiset tuovat monikulttuurista hyvyyttä maahamme.

      • Aktiivinen-vanhus

        Niin, suomalaisethan tunntusti eivät puukota eivätkä vaani.


      • OletTyhmyriAktiivinen

        Sinulla näyttää olevan huumoria tuossa kun noin yrität vierittää syyt suomalaisten kontille.


    • Miksi.ei

      Miksi vanhus ei kilisyttänyt avaimiaan ja pitänyt hyökkääjää käden etäisyyden päässä viranomaisohjeen mukaisesti??

      • KansankotiMiehittäjille

        Otetaan vanhusen ikä huomioon hän oli jo 83-vuotias ja mitä heikkokuntoinen vanhus pystyy kun nuori vahva ja jopa sotilaskoulutuksen saanut partalapsi paiskaa hänet katuun? Ottaako Sipilä vastuun tuostakin vanhuksen päällekäynnistä ja pahoinpitelystä kun hänen suojattinsa partalapsi osallistuu tuommoisiin tekoihin?


    • yxtantta

      Mamut ovat nyt tajunneet, että naiset ilmoittavat ryöstöt ja raiskaukset poliisille tässä maassa. Siksi nykyään taktiikkana sekä ryöstöissä että raiskauksissa on, että uhria lähestytään hiljaa takaa päin, lyödään päähän, ja kaadetaan maahan, pidellään päätä maata vasten kun ryöstetään ja/tai raiskataan. Teon jälkeen voi olla varma, ettei jää kiinni, koska uhri ei koskaan nähnyt tekijää. Oveluutta tämäkin!

      • SenNäkeeJopaNaamasta

        Eiköhän nuo ryöstöt ole jo opittu lähtömaassa kun etupäässä tulijat ovat näitä rikollisia jotka etsivät paikkaa missä heitä suojellaan ja täällä heitä palvellaan ja syötetään ettei heillä ole huolta kiinni jäämisestä.
        Suomesta on tullut rikollisille oikea lepokoti ja poliisit vielä suojelevat heitä ettei vain kukaan paikallinen suomalainen silmäilisi heidän tekosiaan.
        Keväällä kun ilmat lämpenee nämä Sipilän elättisuojatit aloittavat ammattinsa ryöstelemällä avuttomia vanhuksia ja raiskaavat lapsia senkun kerkiävät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4716
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1204
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe