Laitoin uudet Tiiviikkunat ja en voi muuta kuin kehua. Oli oikeen mielyttäviä myyntiedustajia, ja asennusporukka aivan mahtava. Kaikki hoitu hienosti, alusta loppuun asti. Aftersales toimi sekin, että en voi kun suositella Tiivin tuotteita. Kiitoksia kovasti teille.
ikkunat uusiksi
tyytyväinenasiakas
27581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Hyvät oli myös asentajat. Tosi ammattilaisia. Kiitokset myös täältä "kirkonkylältäkin".
Meidän tuttava pariskunta on myös tehnyt Tiivikaupat, ottivat myös ovet. Itse olen siinä vaiheessa että päätös kaupasta pitäisi tehdä.
kylläpä maksatte ikkunoista "ilmaa" kun Tiivin ikkunat otatte.Oisitte kyselleet tarjouksia muiltakin.No jos teillä on ylimääräistä pätäkkää niin siitä vaan hah hah.....
Oli ainakin huomattavasti halvemmat kuin tällä paikallisella ikkuna centterillä,ja vielä hyvää palvelua tuli kuin lisänä.
ennen meillä oli paikkakunnalla pikku-pekka nyt olemme saaneet pikku-matin ja pikku-nallen
Pikkupoikia? Komeita miehiä ja lihaksikkaitakin vielä! Pikku-pekka ei ollut..
Domus ikkunat ja ovet, olen pyytänyt tarjouksen 14kpl ulko- ikkunoita ja 5 kpl ulkovea ja sisäovet pälle 6kpl. Maksaa mitä maksaa, uusiksi menee.
On rakos mainostaa tällä kanavalla.
Eikö aloittaja tiedä ?
Vai käykö Tiivillä kauppa huonosti?
Ikkunoiden uusiminen on huuhaata.Ei koskaan tuo säästöä.Vanhat ikkunat voi maalata ja ne on kun uusia.
mainostaminen kyllä koskee yrityksiä, kyllä kait yksityshenkilö voi tuoda oman mielipiteen esille
Mikäs se ikkuna-center oikein on. Onko se sen oikea nimi? Onko se itseasiassa vain joku apunimi eri yritykselle hä?
Ikkunat vaihdettuna maksaa vaikka 4000 euroa. Se tuo jos tuo 10% säästöä lämmityskuluihin jotka ovat 3500 e / vuosi. Eli säästöt tulee takaisin vasta yli 10 vuodessa. Ei muuten kannata ainakaan säästön takia.
Itse olen asentanu vuosien varrella useimpien eri valmistajien ikkunoita ja ovia. En ole havainnut ihmeempiä eroja eri valmistajien ikkunoissa. Tehtaan asennuksissa enemmänkin, tiivi sieltä huonnoimmasta päästä. Tiivi ikkunoiden hinnoissa lestadiolais lisä. Monesti ikkunoiden vaihto aika turha homma esim -80 luvun taloon.
mainostaminen tällä kanavalla on rikollista .
oma mielipie ja mainos on sama asia.
mainosatrkoituksessa tehty aloitus.
se on sitä l öyhkeyttä jota ei kaikilla ookaa.
Ko. firma aloitti ketjun.
Todella tyytyväinen Tiivi ikkunoihin,ikkunoita ei tarvinnut maksaa ja asennus porukkakin antoi vielä rahaa lähtiessään.
Tiivit laitoin minäkin. 12 kpl ikkunoita sälekaihtimien kanssa ja 2 ulko-ovea. Hinta 11 000 euroa. Asennuksen tein itse niin ei tullut lisäkuluja. Sähkölaskut on pudonnut puoleen ja sisällä on hyvä tasainen lämpö. Edelliset ikkunat olikin jo 60 vuotta vanhat ja veto kävi suoraan sisään. Kiitos naapurille, joka suositteli Tiivi-ikkunoita. Ei mitään moittimista. Suosittelen.
Kaikki ikkunat 1200*1500 (avattava iso ikkuna, sekä sivussa avattava tuuletusikkuna) ja kaikissa sisäänrakennetut sälekaihtimet.
Käy kattoo piklasksen sivuilta markkina hinnat mitä on ikkunoiden hinnat ilman L-lisää.
Minä olen sitä mieltä , että ikkunoiden vaihto ei kannata ollenkaan .Pitäähän ilman vähän vaihtua talossa. ja jos ei ole ilmastointia, (epäilen ettei vanhoissa taloissa ole),Niin mitä se haittaa jos vähän "vetää". Jos on sähkölämmitys ,ja vanhat vain kaksin kertaiset ikkunat, niin silloin varmasti aiheelliset.Mutta on ne kyllä hurjan kalliit.Onko kukaan seurannut ,mitä säästöä lämmityksessä on saanut sen jälkeen .olisi mukava tietää?!
Ikkunanvaihdon euromääräinen hyötysuhde lämmityksen kannalta kestää keskimäärin 40 vuotta. Eurojen takia ei kannata vaihtaa, se on tutkittu moneen kertaan.
Asiaa oli tuossa ylempänä. Kallis oli ikkunaremontti itsetehtynäkin. Mutta vanhat ja läpilahot 2-lasiset ikkunat päästi kaiken lämmön harakoille. Talvisin sähkölaskut oli aivan hirveitä, jopa 600 e kuukaudessa. Nyt talven laskut n. 300 kuussa ja siitä reilusti yli puolet Siirtomaksua. Nyt jos joutuisi käyttämään yhtä paljon lämmitykseen sähköä, olisi hinta siirtomaksuineen aivan järjetön. Ja onhan se mukava, kun ei ole koko ajan varpaat jäässä
näläkiintyneen näkösiä oli asentajat. ei niillä ollu evväitä eikä käyneet syömäsä misään.
emäntä säälistä niille keitti kahavia ja päällysti sämpylää totesivat siinä pöyän ääresä,että "on me jo tämän eestätehtyki".
todella outo tyyli. kuuluuko asentajille ilimaset syömiset montakertaa päivässä monen päivän ajan?
samatulos energia lampuilla maksat 5 egua lampusta,normaalilamppu 50senttä,hetijäärahaa 4,5egua,rahat onsulla käytössä ei kauppiaalla,sama koskee ikkunoita,maksat 11tuhatta egua,säästät 300e vuosi,muista säästö tuleevain pakkasilla ei kesällä
viherpiipittäjät piipittää,ilmastolämpenee miksipitäis uusia ikkunat,ei lämpökarkaa kunilmastotulee lämpenemään
Olin vanhemmillani käymässä kun tiivin "myyjä" kävi laskemassa tarjouksen. Lähes kaiken ajan hän käytti kilpailijoiden haukkumiseen. Todella epäammattimaista. Skaalan ikkunat valitsivat ja tyytyväisiä ovat olleet. Tiivi oli melkein puolet kalliimpi.
lasion lasia,tehköön tiivi tai skaala,eise lasivuoda,tarkista tiivisteet,ja karmin ja piiranvälit,sieltäse lämpökarkaa ei lasinläpi,ja säästät tonneja