Tunnustus Pääministerille

Kun keskeytitte järjettömien pakkolakien valmistelun. Kyllä se siitä lähtee. Kuka tai ketkä sitten ohjia pitääkin käsissään. Se on toisarvoista.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne on vaan keskeytetty.Heti kun ei mene niin kuin halua pannaan ne käytäntöön.Niillä on tarkoitus nujertaa Sak,n.Luotetaan Lylyyn, muten eläämme kuin 30 luvulla hetken päästä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Tällaista henkeä tuntuu tosiaan olevan ilmassa. Päätellen tuosta Punikki-sanan jatkuvasta oksentamisesta. En nyt usko että Pääministeri ajattelisi niin tolkuttomasti. Työrauhan Etelärannan Herratkin haluavat. Luulen että ohjeistus Sipilälle on tullut sieltä.
    Mutta Lylyn kannattaa nyt pitää pää kylmänä. Painostus tulee olemaan valtavaa varsinkin Etelärannan tiedotustoimiston Maikkarin "uutisten" kautta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OikeistoSosDem kirjoitti:

Kun keskeytitte järjettömien pakkolakien valmistelun. Kyllä se siitä lähtee. Kuka tai ketkä sitten ohjia pitääkin käsissään. Se on toisarvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu