Onko Kempele turvaton lapsiperheille?

Nyt ihan vain utelias kysymys: onko Kempele turvaton lapsiperheille?

14

293

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri_kuulin_uutisista

      Ylen uutisten ja pääministerin mukaan: Kyllä

    • vieläkööööö

      Vähempikin uhkailu olisi jo riittänyt. Uhattu polttaa talo, räjäyttää, ampua ym.......Eihän sinne voi eikä halua tulla,edes suomalaiset.

      • Rollitpuuhissaan

        Soluttaja siinä pistää taasen parastaan, ympäri suomen potaskaa kirjoittavat, edes suomalaiset.


    • väkivalta

      Kempeleessä uhoaa väkivalta.

    • Asuinkelvoton

      Onko hometalo,vesivahinko ja kummittelee vääräuskoisille!

    • Minnamaaariamunahaukka

      Kempeles on Suomen ensimmäinen No Go Zone, turvallisuustilanne vastaa Rio de Janeiron kuuluisaa slummialuetta Rocinhaa...

    • juupasjaapas

      Ei. Kempele on turvallinen jos vertaa vaikkapa vieressä olevaan Ouluun. Juhlapaikanhakijoitaki suhteellisen vähän verrattuna väkilukuun.

    • hihulihei

      Ei ole turvallinen lestaadiolaiset ovat lasten hakkaajia ja hyväksikäyttäjiä,tai niin väitetään.....ei uskalla karva lapsia tuoda ku ovat posliiniin tottuneet.

      • Meetöihin

        Taidat olla vaan katkera siitä että Kempeleen hyvätuloisimmista suurin osa on lestadoilaisia. :)))


    • turvatonon

      En muuttaisi Kempeleeseen mistään hinnasta,tuoda nyt vielä lapsia. Siellähän herkutellaan vihalla ja olette kaikenlisäksi seksihullua porukkaa. Tästälähtien ajan kovaa vauhtia ohi,onneksi on hyvä tie.

      • Islaminmailmanvalotus

        Kempele on ykköspaikka suomessa, siellä puhutaan oikeilla sanoilla, eikä huolia lakasta matonalle, suvakki siinä tasaa tietä maahanmuuttajille, suomi täyteen islamia.
        Tätä järkeä olen elämäni ihmetellyt ja lukenut paljon sen pyörteistä ja nytkös nämä tunkeutuvat jo hellään suomeenkin hoitoon, mitähän siitä on hetkenpäästä seuraamusta, vaikka tästän on tosiaan historian sivu paasattu ja nytkin netti sanoisinko täynnä:

        Hakusanoilla muslimi ja islam pääset katselemaan monenlaista jutelua ja tiedettä, vähän sanaparia siihen perään niin kyllä tietoa repeen islamin laajentumishaluista ja vallanhimosta, moskeija on kanssa yksi levityspaikka jotta silleen, sinäkin olet yksi islamin soluttaja.

        http://mvlehti.net/2016/03/11/islamin-verinen-historia/

        Toinen kun on lapsen vanhemmista muslimi, niin varmasti lapsikin on samaa muslimi, että näin muslimisuus leviää sitäkin kautten!


    • hulluja

      Totta puhut,olen samaa mieltä. Eihän siellä saa rauhaa tämä raiskatusta tyttökään. Hulluja

    • vihaaaaaaaaaaa

      Ainakin kirjotteluista päätellen siellä on tosi väkivaltaista ja VIHAA lietsovaa porukkaa.
      En haluaisi lasteni kasvavan siellä,en mistään hinnasta.
      Pysykää lujasti oman päänne sisällä kaikkine "viisainne" ajatuksinenne.
      Oulussa on järkevään keskustelua yhteiskunnallisista asioista.

    • Oululainen567

      Kempele on vaarallinen paikka asua. Sipilän taloonkaan ei turvapaikan hakijoita voitu sijoittaa turvallisuuden vuoksi. Kuinka luulette muiden voivan asua Kempeleessä jos Irakilaiset sotilaatkaan ei voi asua siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      300
      1050
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      61
      857
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      76
      835
    4. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      69
      712
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      691
    6. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      39
      668
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      34
      577
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      43
      570
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      507
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      505
    Aihe