Nyt ihan vain utelias kysymys: onko Kempele turvaton lapsiperheille?
Onko Kempele turvaton lapsiperheille?
14
203
Vastaukset
- Juuri_kuulin_uutisista
Ylen uutisten ja pääministerin mukaan: Kyllä
- vieläkööööö
Vähempikin uhkailu olisi jo riittänyt. Uhattu polttaa talo, räjäyttää, ampua ym.......Eihän sinne voi eikä halua tulla,edes suomalaiset.
- Rollitpuuhissaan
Soluttaja siinä pistää taasen parastaan, ympäri suomen potaskaa kirjoittavat, edes suomalaiset.
- väkivalta
Kempeleessä uhoaa väkivalta.
- Asuinkelvoton
Onko hometalo,vesivahinko ja kummittelee vääräuskoisille!
- Minnamaaariamunahaukka
Kempeles on Suomen ensimmäinen No Go Zone, turvallisuustilanne vastaa Rio de Janeiron kuuluisaa slummialuetta Rocinhaa...
- juupasjaapas
Ei. Kempele on turvallinen jos vertaa vaikkapa vieressä olevaan Ouluun. Juhlapaikanhakijoitaki suhteellisen vähän verrattuna väkilukuun.
- hihulihei
Ei ole turvallinen lestaadiolaiset ovat lasten hakkaajia ja hyväksikäyttäjiä,tai niin väitetään.....ei uskalla karva lapsia tuoda ku ovat posliiniin tottuneet.
- Meetöihin
Taidat olla vaan katkera siitä että Kempeleen hyvätuloisimmista suurin osa on lestadoilaisia. :)))
- turvatonon
En muuttaisi Kempeleeseen mistään hinnasta,tuoda nyt vielä lapsia. Siellähän herkutellaan vihalla ja olette kaikenlisäksi seksihullua porukkaa. Tästälähtien ajan kovaa vauhtia ohi,onneksi on hyvä tie.
- Islaminmailmanvalotus
Kempele on ykköspaikka suomessa, siellä puhutaan oikeilla sanoilla, eikä huolia lakasta matonalle, suvakki siinä tasaa tietä maahanmuuttajille, suomi täyteen islamia.
Tätä järkeä olen elämäni ihmetellyt ja lukenut paljon sen pyörteistä ja nytkös nämä tunkeutuvat jo hellään suomeenkin hoitoon, mitähän siitä on hetkenpäästä seuraamusta, vaikka tästän on tosiaan historian sivu paasattu ja nytkin netti sanoisinko täynnä:
Hakusanoilla muslimi ja islam pääset katselemaan monenlaista jutelua ja tiedettä, vähän sanaparia siihen perään niin kyllä tietoa repeen islamin laajentumishaluista ja vallanhimosta, moskeija on kanssa yksi levityspaikka jotta silleen, sinäkin olet yksi islamin soluttaja.
http://mvlehti.net/2016/03/11/islamin-verinen-historia/
Toinen kun on lapsen vanhemmista muslimi, niin varmasti lapsikin on samaa muslimi, että näin muslimisuus leviää sitäkin kautten!
- hulluja
Totta puhut,olen samaa mieltä. Eihän siellä saa rauhaa tämä raiskatusta tyttökään. Hulluja
- vihaaaaaaaaaaa
Ainakin kirjotteluista päätellen siellä on tosi väkivaltaista ja VIHAA lietsovaa porukkaa.
En haluaisi lasteni kasvavan siellä,en mistään hinnasta.
Pysykää lujasti oman päänne sisällä kaikkine "viisainne" ajatuksinenne.
Oulussa on järkevään keskustelua yhteiskunnallisista asioista. - Oululainen567
Kempele on vaarallinen paikka asua. Sipilän taloonkaan ei turvapaikan hakijoita voitu sijoittaa turvallisuuden vuoksi. Kuinka luulette muiden voivan asua Kempeleessä jos Irakilaiset sotilaatkaan ei voi asua siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1513198Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512445- 992128
- 241893
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253