ja perui mamujen sijoittamisen taloonsa Kempeleessä.
Tekosyynä turvallisuus.
Tekosyynä turvallisuus.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niinhän se teki...lesta perkele!
Nyt se tukee isoa lapsiperhettä muualle.
Seuraus esim. 8 muslimilasta, jotka lisääntyvät aikoinaan 8X8=64x8= maamme kohta musulandia.
Sipilä saisi kustantaa kaikille kutsuvierailleen, joita on yli 32000 ylläpidon.
Tuo Sipilä maksattaa kulut meillä suomalaisilla.
Ei mamut lisäänny paljoa no on niitäkin joilla on 10 lasta ja kaks vaimoa, mutta ne lapset ja vainot on hankittu ennen tänne tuloa. Lestat lisääntyy enempi.
Onko ne sitten toisessa osoitteessa jotenkin enemmän turvassa?
Tais paikkakuntalaiset olla sen verran kiihdyksissä, että meni pääministerillä pupu pöksyyn: Juu, valitettavasti en nyt "turvallisuuskysymyksen" vuoksi voikaan ottaa pakolaisia kotiini. Voi tätä tekopyhyyden määrää.
No siirtäisi jostaki Kempeleen mamulaitoksesta mamut omaan kämppäänsä, vai mikä siitä sen talosta turvattoman tekee?
No olishan tuon tiennyt miten siinä käy, jos sinne olisi joku turvapaikan saanut perhe muuttanut. Paikalliset ja lähiseudun hörhöt koko ajan kännissä häiriköimässä, aivan varmasti.
Lisäksi Sipilän uskonveljet lestadiolaista oppia tarjoamassa tulijoille...
Ei kun tiesi jokainen, että Sipilä ei oi puheitaan. Olisi palkannut vaikka vartiointiliikkeen turvaamaan sitä msmujen asuttamaa kämppää. Laskeskeli Sipilä, että tammikuussa homma olisi rauhoittunut ja ei tarvitse lupausta lunastaa, mutta laski senkin väärin.
Muutama hubby kotilinnaan pitämään vaimo tyytyväisenä, kun joutuu itse olemaan paljon virkamatkoilla.
Ketku on ketku.
Jälkikäteen ajateltuna Sipilä teki oikean päätöksen, ettei majoittanut syyrialaisperhettä taloonsa. Kaikkien tunteman talon pihamaalla olisi parveillut räkänokat huutelemassa ja ikkunoita särkemässä ja lapsia säikyttelemässä. Sipilä möi talon ja tilanne rauhottui muuten paitsi joidenkin tollojen päässä asia jäi pyörimään