mihene lsten hiukset jotka ovat erittäin epäsiistit ja takkuset, vaikka meis ei hlauisi eikä lapset eikä heidän äiti? Minä olen vaan niin siisteydestä tykkäävä ihminen, että haluun kodin olevan siisti ja ihmisen olevan siisti. Vähän omituista elää tässä sekasessa ja likaisessa kodissa.
Saako äitipuoli leikkauttaa
4
131
Vastaukset
- Isäpappa
Ei tietenkään ilman lapsen äidin tai isän lupaa. Ja kyllähän se isän lupa kelpaisi siinä missä äidinkin lupa mikäli kyseessä on yhteishuolto, mutta jos molemmat vastustaa, niin sulla ei siihen ole oikeutta.
Ja ainahan sä voit huolehtia lasten hiusten puhtaudesta. Ja siivoa hyvä ihminen, jos kotisi sekaisuus ottaa päähän.- hopo2369
Lissulässyllä taas niin kova vauhti päällä, ettei jaksa tarkastaa tekstiä, ja kuka mies on tuonkin riesakseen ottanut, niin pitäköön hyvänään.
- rieskapäässä
hopo2369 kirjoitti:
Lissulässyllä taas niin kova vauhti päällä, ettei jaksa tarkastaa tekstiä, ja kuka mies on tuonkin riesakseen ottanut, niin pitäköön hyvänään.
mikä on rieska?
- dlsgkj369
ÄLÄ JUMALAUTA AINAKAAN ITSE LEIKKAA!!!! Luku-ja kirjoitustaitokin on niin surkea, ettei mitään rajaa. Kyllä tuohonkin apua saa, jos vain osaa hakea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1662120Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3111803- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821258Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671170
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972