Heikolta näyttää. Muutenkin menee huonommin mitä osasin odottaa nimenomaan kokonaisuutena!
Väliaikatietoa.
OTM71
18175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Valitsitko liian vaikean tien? Suhteuta vähän ja mene vastaan.
Olen valmis tulemaan vastaan.
Mielestäni en ole yrittänyt liikaa. Totuus nyt vain on karumpi mitä luulin.
ei tiä mihin liittyy, mutta asiat jälleen muistuttavat täälläpäin.
Niin,, En valitettavasti voi, enkä halua kertoa mihin liittyy. Surkeaa kuitenkin on.
kuitenkin sanoa ihan tietoisesti KYLLÄ?
Kerro se hänelle, ei kukaan jolle on anonyyminä sanottu tuo mitä kerroit, voi varmuudella tietää, jokainen vain voi arvella, ja kuten huomaat, aika paljon niitä arvelijoita on.
Niin, meitä sinusta kiinnostuneita stalkkaajia ja juoruilijoita on täällä reilusti. Heität vähän vettä myllyyn niin jopas menee
Siis nimenomaan minustako? Kerro enemmän, sillä nyt todella kiinnostaa ;).
Tää yhteys renklaa todella. Nakkelee edellisen kirjoituksen laskutoimitusta, ei vaihda, mutta ei päästä vastaamaankaan. Ihme että nyt toinen laskutoimitus.
Niin tunnetaanko me? Minä en ainakaan tiedä nyt missä mennään!:-)
Tämä on paljon muutakin, kuin pelkkä suhdekysymys,,,
Vähän negaa joukkoon. Jos yrittää käännyttää tai aivopestä toista katsomaan maailmaa omien arvojensa ja viitekehyksensä läpi, saakin olla vaikeaa ja toivottavasti mahdoton tehtävä. Oli sitten pappi, psykologi, parisuhdeneuvoja, rasisti tai muuten vaan jumalasta seuraava. Kukaan ei ylempänä toista. Ajatuksena. Annetaan jokaisen olla mitä on sillä itse tuntee itsensä parhaiten.
Jaaha.. ystävällistä, että kerroit.
Luuleeko joku ihan oikeasti että tällekin palstalle kirjoitettuja viestejä ei tajuttais sellaisiksi miksi ne on tarkoitettu? Kun aukeavat jotkut ihan uutisten ja uutisen aiheeseen tutustumisella. Esim.juuri pari päivää sitten oli selvästi kiire haulle,ja tämän näytti tajunneen hyvin eräs viestittelijä. Hän vedätti sakkia joko huvikseen tai tarkoituksella. Aika hölmöä luottaa liikaa omaan nokkeluunsa...aina kannattaa epäillä toisten motiiveja. Jos se ei selviä,vedätä. Liian päällekäyviä viestejä liikaa tarkoittaa sitä että on parempi jakaa kaikki.
Joo on vähän heikossa hapessa oleva olo.
Minä en ainakaan tunne sinua OTM71, muuten kuin tältä palstalta. Vuosi tai kaksi sitten onnittelit pian väittelevää Elina X:ää, ja sellainen henkilö todella löytyi sanomalehden väittäritilaisuus osiosta.
Kirjoittelit tämän Elinan kanssa rakastuneesti täällä. Ja mainitsit lentäväsi Dubaihin.
En tiedä sinusta muuta kuin nimimerkkisi, tuon OTM71:n (En käynyt katsomassa väitöstä.)
Mutta tiedän sinut oikeaksi ihmiseksi, ei trolliksi, ja toivotan jaksamista!
Hohhoijaa. En muista mitään dubain keikkaa. En ole koskaan ollut dubaissa. Olen toki totta, mutta Elinaa ei ole näkynyt. Olen menettänyt otteen häneen ja ehkä muutenkin.
Sä 71 olet elänyt palstalla 3 vuotta. Ehkä riittääkin jo?
OTM71
Huominen on aina parempi MUISTA
Ole HÄPI