Pirkkalan abc

Kaikkikaikki

Kävimme syömässä ja yllätyimme kun ruoka loppui kesken, siinä seisoskelimme siinä n.5min. Ja odotimme kunnes saimme salaattimme kera lämpimän ruuan jonka jälkeen ruokajuomia hakemaan mutta yllätys yllätys maito ja kalja loppu.
Onko muilla vastaavia kokemuksia k.o paikasta?

13

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooooöööööoooo

      Ettekä saaneet suutanne auki pyytääksenne lisää maitoa tai kaljaa?

      • Seisomista.se.on

        Ei pidä puhua. Pitää vain seistä ja odottaa. Näin teen aina jos joku tuote loppuu. Josksu olen seissyt useita tunteja. Kerran odotin yhtä telkkaria viikon.


    • kepu.pettää.aina

      Mun miälestä ei kannata ronista eikä valittaa ollenkaan ko saitte kuiteski parasta poonusta. Ja kait sitte huamasitte tankata sitä kuus senttiä kalliimpaa polttoainetta ko siittäki saa reilusti poonusta.

      Tätä miältä mää oon ny tälläki kertaa. Mun isäni ja isänki isä oli kovia maalaisliittolaisia. Ja aina äänestettiin Kekkosta eikä sitte sotaa tullukkaan. Osuuskaupasta on aina ostettu kaikki. Joskus pikkusen huarattu tuala Hankkijas, ko siältä on aina saanu sen lippiksen ja ens keväänä niitä taas saa. Tairetaanki ämmän kans ostaa uus trattori niin saa ämmäki uuren lippalakin.

      Ei maar, ei täss kerkiä enempiä jaaritteleen ko täytyy viärä ämmä Saleen ostaan maitoo ku omien lehemien maitoo ei tohori juara. Juatetaan ne kaupunkilaisillen.

    • hämeenhitaimmat

      Olen ihmetellyt,kuinka henkilökunta toimii,kuin hidastetussa filmissä!

      • MCD

        Etenkin Hesburgerissa. Uskomatonta hidastelua, mennään ja pyöritään kuin päättömät kanat. Sitten kun olisi oma vuoro kassalle, tylysti lähdetään viemään tilauksia pöytiin...jotka nekin on jo odottanut siinä valmiina jäähtymiseen asti.


      • laatanheittäjä

        Nälkäkuolemaakin kauheempi kohtalo ihmiselle , on ABC:n ovi avata ja sisään astua.


    • Aakkoset

      Onneksi Suomenmaassa saa valita ruokapaikkansa, eli jos ei yksi miellytä, kokeile toista. ABC ei ihan kehno voi olla, kun sen verta paljon heittiä ympäri maatamme on.

      • huano.näkökuluma

        Tarkotakko lukumäärällä ny sitte sitä että jos miljoona kärpästä on paskakasalla ruakailemass niin paska on sitte hyvää. Näinkö o?


      • Huano.vitsi
        huano.näkökuluma kirjoitti:

        Tarkotakko lukumäärällä ny sitte sitä että jos miljoona kärpästä on paskakasalla ruakailemass niin paska on sitte hyvää. Näinkö o?

        Tämä vanha kulahtanut sanonta heitetään aina esiin. Sehän ei kuitenkaan olenkaan pidä paikkaansa, siitä pitää huolen nykyajan "puskaradio" eli sosiaalinen media ja netti yleensäkin.

        Pitää muistaa, että ABC ei kuitenkaan ole mikään Michelin-ravintola, vaan huoltoaseman baari. Siihen nähden se toimii minun mielestäni ihan hyvin.


      • että.sitä.poonusta

        ABCllä on nimenomaan ravintola, eikä mikään baari. Niiden eroa voisit nyt vähän mietiskellä. ABCn tasosta voidaan olla monta eri mieltä, mutta ehkä niissä ei tavoitellakaan laatua kuin sen verran, että halvahkolla hintatasolla saadaan katettua kulut ja hieman tulostakin. Eli kovin tasokasta touhu ei ole, sen olen itsekin todennut, isoon nälkään kuitenkin tehoaa.


      • äasöslaäösld
        että.sitä.poonusta kirjoitti:

        ABCllä on nimenomaan ravintola, eikä mikään baari. Niiden eroa voisit nyt vähän mietiskellä. ABCn tasosta voidaan olla monta eri mieltä, mutta ehkä niissä ei tavoitellakaan laatua kuin sen verran, että halvahkolla hintatasolla saadaan katettua kulut ja hieman tulostakin. Eli kovin tasokasta touhu ei ole, sen olen itsekin todennut, isoon nälkään kuitenkin tehoaa.

        Noo, se on ihan sama millä nimellä sitä kutsutaan, bensa-aseman baari se on joka tapauksessa.


    • essonpaariin

      ja jos se niin kauheeta paskaa on se ruoka, niin älkää ny idiootit sitten syökö siellä.

      • syön.kotona

        Eihän me siellä syödäkään. Kuten kirjoitit, niin idiootithan siellä vain syövätkin, koska sieltä saa sitä poonusta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2764
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2590
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2462
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      159
      2101
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1664
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1119
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      878
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      732
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      723
    Aihe