Kävimme syömässä ja yllätyimme kun ruoka loppui kesken, siinä seisoskelimme siinä n.5min. Ja odotimme kunnes saimme salaattimme kera lämpimän ruuan jonka jälkeen ruokajuomia hakemaan mutta yllätys yllätys maito ja kalja loppu.
Onko muilla vastaavia kokemuksia k.o paikasta?
Onko muilla vastaavia kokemuksia k.o paikasta?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ettekä saaneet suutanne auki pyytääksenne lisää maitoa tai kaljaa?
Ei pidä puhua. Pitää vain seistä ja odottaa. Näin teen aina jos joku tuote loppuu. Josksu olen seissyt useita tunteja. Kerran odotin yhtä telkkaria viikon.
Mun miälestä ei kannata ronista eikä valittaa ollenkaan ko saitte kuiteski parasta poonusta. Ja kait sitte huamasitte tankata sitä kuus senttiä kalliimpaa polttoainetta ko siittäki saa reilusti poonusta.
Tätä miältä mää oon ny tälläki kertaa. Mun isäni ja isänki isä oli kovia maalaisliittolaisia. Ja aina äänestettiin Kekkosta eikä sitte sotaa tullukkaan. Osuuskaupasta on aina ostettu kaikki. Joskus pikkusen huarattu tuala Hankkijas, ko siältä on aina saanu sen lippiksen ja ens keväänä niitä taas saa. Tairetaanki ämmän kans ostaa uus trattori niin saa ämmäki uuren lippalakin.
Ei maar, ei täss kerkiä enempiä jaaritteleen ko täytyy viärä ämmä Saleen ostaan maitoo ku omien lehemien maitoo ei tohori juara. Juatetaan ne kaupunkilaisillen.
Olen ihmetellyt,kuinka henkilökunta toimii,kuin hidastetussa filmissä!
Etenkin Hesburgerissa. Uskomatonta hidastelua, mennään ja pyöritään kuin päättömät kanat. Sitten kun olisi oma vuoro kassalle, tylysti lähdetään viemään tilauksia pöytiin...jotka nekin on jo odottanut siinä valmiina jäähtymiseen asti.
Nälkäkuolemaakin kauheempi kohtalo ihmiselle , on ABC:n ovi avata ja sisään astua.
Onneksi Suomenmaassa saa valita ruokapaikkansa, eli jos ei yksi miellytä, kokeile toista. ABC ei ihan kehno voi olla, kun sen verta paljon heittiä ympäri maatamme on.
Tarkotakko lukumäärällä ny sitte sitä että jos miljoona kärpästä on paskakasalla ruakailemass niin paska on sitte hyvää. Näinkö o?
Tämä vanha kulahtanut sanonta heitetään aina esiin. Sehän ei kuitenkaan olenkaan pidä paikkaansa, siitä pitää huolen nykyajan "puskaradio" eli sosiaalinen media ja netti yleensäkin.
Pitää muistaa, että ABC ei kuitenkaan ole mikään Michelin-ravintola, vaan huoltoaseman baari. Siihen nähden se toimii minun mielestäni ihan hyvin.
ABCllä on nimenomaan ravintola, eikä mikään baari. Niiden eroa voisit nyt vähän mietiskellä. ABCn tasosta voidaan olla monta eri mieltä, mutta ehkä niissä ei tavoitellakaan laatua kuin sen verran, että halvahkolla hintatasolla saadaan katettua kulut ja hieman tulostakin. Eli kovin tasokasta touhu ei ole, sen olen itsekin todennut, isoon nälkään kuitenkin tehoaa.
Noo, se on ihan sama millä nimellä sitä kutsutaan, bensa-aseman baari se on joka tapauksessa.
ja jos se niin kauheeta paskaa on se ruoka, niin älkää ny idiootit sitten syökö siellä.
Eihän me siellä syödäkään. Kuten kirjoitit, niin idiootithan siellä vain syövätkin, koska sieltä saa sitä poonusta!