Kansan kustantama YLE sensuroi presidentin puhetta

HirvittääTämäVääristely

"Sensuroiko Yle presidentin puheesta noin 1 minuutin ja 18 sekunttia?
MV-lehti esittää videon, joka kattaa juuri tuon "hiljaisen" kohdan."

Ylen Areenalla oleva tallenne presidentin puheesta on kuunneltavissa täältä: http://areena.yle.fi/1-3167745.

"Tuolla videolla presidentin ääni ei ole kuultavissa kohtien 23:00 ja 24:18 välillä. Ylen tallenteessa kuulumaton presidentin ääni on kuultavissa seuraavalla tallenteella kohtien 0:17 ja 1:35 välillä."

Röyhkeäksi menee YLE:n toiminta kun jopa presidentin puheesta piti sensuurilla poistaa osa puhetta. Miksi kansan kustantama medialaitos on noin vääristynyt toimissaan, että lankeaa tuommoiseen häpeälliseen tekoon?

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • YLEnPaskatOhjelmat

        Meillä on nyt siis maahanmuuttokriittinen, eli "suvakkien" mielestä rasisti, presidenttinä ja selvästi näyttää siltä että YLE on näitten "suvakkien" ääniharavana.
        Oma käsitys YLE:n toimista on että koko mätälaitos pitäisi lakkauttaa ja saada tilalle
        kansan mieleinen ja suomalaisuutta kunnioittava tiedonvälittäjä ja sen kustannukset hoituisi samoin mitä muutkin kanavat Suomessa.


    • YLEnPaskatOhjelmat

      Suomi on merkillinen valtio kun hädin tuskin presidentilläkään on oikeutta puhua ääneen ja hänen puheitaan sensuroidaan ihan kuin entisessä DDR:ssä.
      YLE:n johtohenkilöstö on korruptoitunutta ja mädännäisyyttä näkyy sen päivittäisessä toiminnassa että koko roskalaitos joutaisi lopettaa.

    • YLEsensuroijapropagandaa

      Offtopic hieman mutta: Paskaahan toi on että YLE sensuroi aivan kaikkea turvapaikanhakija/islam negatiivista tai kriittistä ajattelua ja materiaalia. YLE:en ei kannata enää luottaa niin kuin ennen! Lukekaa uutisia useammilta kanavilta. Rivienvälistä ja päättelemällä vois myös tajuta ja tietää paljon.

      • HölmölässäNäin

        YLE-vero tuo rahasumma tulisi käyttää mamujen eli miesturistien elatuksiin.
        Odotettavissa on taas miesturistien vyöry ja viimesyksyinen tulijamäärä viisinkertaistuu tai enemmänkin saattaa miehittäjiä tulla kun ilmat lämpenee.
        On mielenkiintoista nähdä mihin tämä ruljanssi päättyy kun kaikki paikat on täynnään elätettäviä miesturisteja ja loppupäätä näille turisteille ei ole olemassakaan? Tilanne menee lopulta siihen ettei kukaan uskalla liikkua missään kun kaulankatkaisijoita hilluu jokapaikassa, mutta mitäs teet kun asumme hölmölässä.


      • RikasKaksikielinenYLE
        HölmölässäNäin kirjoitti:

        YLE-vero tuo rahasumma tulisi käyttää mamujen eli miesturistien elatuksiin.
        Odotettavissa on taas miesturistien vyöry ja viimesyksyinen tulijamäärä viisinkertaistuu tai enemmänkin saattaa miehittäjiä tulla kun ilmat lämpenee.
        On mielenkiintoista nähdä mihin tämä ruljanssi päättyy kun kaikki paikat on täynnään elätettäviä miesturisteja ja loppupäätä näille turisteille ei ole olemassakaan? Tilanne menee lopulta siihen ettei kukaan uskalla liikkua missään kun kaulankatkaisijoita hilluu jokapaikassa, mutta mitäs teet kun asumme hölmölässä.

        Ylen 500.000.000 euroa = 500 miljoonaa euroa kattaisi ulkomaan porukan kuluista neljäsosan.
        Asiasta toiseen, BBC pärjää murto-osalla Ylen budjetista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      123
      1732
    2. NO NIIN !!!

      Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube
      NATO
      681
      1644
    3. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1467
    4. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      165
      1343
    5. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      123
      1298
    6. Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa

      Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p
      Maailman menoa
      322
      1294
    7. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      43
      1258
    8. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      25
      1195
    9. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1155
    10. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      61
      1142
    Aihe