Polisen skall synas i gatubilden.

Pargas går i Kimitoöns fotspår.Nu finns bypolis på plats också i Pargas.
Genom att bypolisen syns i gatubilden hoppas man öka tryggheten på orten.Försöket pågår till slutet av maj.(svenska yle )
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Bypolis borde finnas på alla orter,skulle minska på brott och oroligheter.

Äänestä

Då när det ännu var vanligt med "närpoliser " så märktes det bums ,det blev mycket lugnare i knutarna.Både bland vuxna och bråkiga tonåringar.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tryggare kirjoitti:

Pargas går i Kimitoöns fotspår.Nu finns bypolis på plats också i Pargas.
Genom att bypolisen syns i gatubilden hoppas man öka tryggheten på orten.Försöket pågår till slutet av maj.(svenska yle )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu