Tolkullisuudesta on nyt sitten siis tullut uusi ihannointitrendi.
Kaikesta huolimatta kuitenkin pitäisi se joku tolkku olla kerjätessäkin.
Viittaan tällä juurikin mm. sähkönsiirtosopimuksien hinnankorotuksiin ja "mamuille" heitettäviin avustus-miljardeihinkin.
Kaikesta huolimatta kuitenkin pitäisi se joku tolkku olla kerjätessäkin.
Viittaan tällä juurikin mm. sähkönsiirtosopimuksien hinnankorotuksiin ja "mamuille" heitettäviin avustus-miljardeihinkin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä Suomenkin olisi otettava oppia Australiasta, eikä olla Merkelin almaisena aidan vitaksena.
http://www.adressit.com/aussit_osaa_hoitaa_mamupolitiikkaa_oikein
"Australiassa pakolaiskeskuksia ei ole Canberran, Sydneyn, Melbournen, Brisbanen tai muidenkaan kaupunkien keskustoissa vaan keskellä kuumaa aavikkoa sekä Joulusaarella. Näin Australiaan pyrkiville ei-työperäisille maahanmuuttajille näytetään kaapin paikka ja osoitetaan, että tässä maassa me (australialaiset) olemme pomoja."
Miksi ei Suomenkin lappiin voitaisi perustaa ylimääräisille porukoille sopivia erämajoja. Tilaa olisi aivan riittävästi ja kukaan EU-virkamies ei pystyisi sanomaan, että Suomalaiset eivät auta hädässä olevia ihmisiä.
Kyllä tällä hallituksen politiikalla on omat seurauksensa myöskin! (esim. polttopulloiskut)
Syyllisiä ovat poliitikot, eivätkä iskujen tekijät.
Kaikki käy ja onnistuu, jos on vaan poliittista tahtoa.