Mikä on paras videontoisto-ohjelma?

winuser

5

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ymmärryshoi

      We tested six video players on Windows 10 to see which gives you the best battery life. _BATTERY LIFE_!

    • hmmmmmmm

      Kauhean monia en ole kokeillut, mutta VLC:hen olen lähes tyytyväinen.
      Ainoa vaan, että noi kontrollit pitäis olla kuten videoediteissä (ainakin Avidissa ja Premierissä): välilyönti tietysti on aina play/pause, mutta pitäis olla myös j-k-l -kontrolli, jossa j on toisto taaksepäin (kaks kertaa painamalla 2x, kolme kertaa painamalla vielä lisää jne) k on stop ja l toisto eteenpäin (ja samanlainen nopeusvalinta kuin taaksepäintoistossakin). Ja tietenkin nuoli nuoli eteenpäin kuva kuvalta eteenpäin, nuoli taaksepäin kuva kuvalta takaperin.
      Ei haittais sekään, että toistimessa ois in ja out -näppäimen (tietenkin i ja o) sekä go-to-in ja go-to-out ja play-in-to-outjne.
      Nämähän on siis mainitsemissani editoreissa identtisiä (Premierehän yritti matkia Avidia huonolla menestyksellä), mutta kaipaisin tavalliseen toistimeen myös mahdollisuuden noiden asettamiseen. VLC:ssä saa kyllä vähän asetella, mutta ei niitä kunnolla saa toimimaan.

      • battery_drink

        Siirry äkkiä käyttämään aloituksessa parhaaksi todettua.
        Battery kestää silloin kauan.


    • eiparas

      Pöytäkoneesa ei edes väliä virrankulutuksella, KMPlayer monipuolisin, mutta asetukset hankalat. Viimeisin versio ei toiminut, nyt saattaa olla tullut jo toimiva mutta turhapa tuota päivittää.

    • buhhaaahaasontaa

      Voi voi, mitä hyötyä on moisesta testistä, jos ohjelman toistamat videot on niin rajalliset siksi VLC, koska se toistaa kaiken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5828
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      107
      5707
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      204
      4738
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4083
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4017
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1623
    8. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      1553
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1450
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1169
    Aihe