Etuovessa myynti-ilmoitus tuplana

Kuinka yleistä on, että välittäjä yrittää lisätä myynti-ilmoituksensa huomiota laittamalla samasta kohteesta kaksi samanlaista myynti-ilmoitusta? OpenMarketilla oli tällainen kikka eräässä kohteessa, mutta kun tiedustelin asiaa Etuovesta, sieltä vastattiin, että on ihan myyjän oma asia mitä se nettiin laittaa. No, Etuovihan saa rahansa, ja voi leveillä tilastoillaan, että heillä on näin ja näin monta myynti-ilmoitusta, mutta moraalisesti tuo on minusta jotenkin kyseenalaista.
4190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän kyseessä ole taas kerran etoven bugi (tosin oikotiellä on noita enemmänkin, pahimmillaan sama kohde näykyi 7 kertaa ilman, että sitä olisi voinut avata) Tietenkin asunto joka voi samalla olla vapaa-ajan asunto saatetaan laittaa kahdelle eri palstalle, ei kuitenkaan koskan yhdelle palstalle.

Äänestä
  • Ei ollut bugi, koska kohteilla oli eri numerot. Ilmoitus oli tarkoituksella kahteen kertaan laitettu. Okei, myyjä ei ollut osannut päättää onko kyseessä rivitalo vai luhtitalo. Laittoi molempiin otsikoihin oman ilmoituksen. Typerää kikkailua.

    Äänestä

  • obladiidadddada kirjoitti:

    Ei ollut bugi, koska kohteilla oli eri numerot. Ilmoitus oli tarkoituksella kahteen kertaan laitettu. Okei, myyjä ei ollut osannut päättää onko kyseessä rivitalo vai luhtitalo. Laittoi molempiin otsikoihin oman ilmoituksen. Typerää kikkailua.

    "Laittoi molempiin otsikoihin oman ilmoituksen. Typerää kikkailua."

    Se kikkailu toimii, sinäkin luit molemmat ilmoitukset;)
    Mutta vain luit,kuten aina ja ikuisesti. Amen.

    Äänestä

Ei ole yleistä vaan vahinko. Kun minä kolme vuotta sitten sähläsin asunto ilmoituksen nettiin niin sekin tuli tuplana. Varmistaakseni ettei lasku tule tuplana niin poistatin toisen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häiritsevä.kikka kirjoitti:

Kuinka yleistä on, että välittäjä yrittää lisätä myynti-ilmoituksensa huomiota laittamalla samasta kohteesta kaksi samanlaista myynti-ilmoitusta? OpenMarketilla oli tällainen kikka eräässä kohteessa, mutta kun tiedustelin asiaa Etuovesta, sieltä vastattiin, että on ihan myyjän oma asia mitä se nettiin laittaa. No, Etuovihan saa rahansa, ja voi leveillä tilastoillaan, että heillä on näin ja näin monta myynti-ilmoitusta, mutta moraalisesti tuo on minusta jotenkin kyseenalaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu