Ex-moraalinvartija, ex-morkkis

Kenen moraalia vartioit, omaasi vai muiden?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miksi kolmannen kerran kysyt.
eikö kaksi riitä?

Äänestä

Ekaa kertaa kysyn. Anteeksi, nimimerkkisi on älytön.

Äänestä

Onko se ex- siksi, että vartioit jotakin jossa ei ollutkaan mitään väärää eli vartioitavaa? Vai miksi lopetit.

Äänestä

Varmaan sen ukkonsa moraalia vartioi. Vittu täällä on idioottia porukkaa. Sanonpa nyt ääneen sen, että vietän aikani ihan toisenlaisten ihmisten kanssa, normaaliälyisten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ainaihmettelen kirjoitti:

Kenen moraalia vartioit, omaasi vai muiden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu