Lasersota paikka

Tuolla gamecenter.fi sivuilla on joku terroristihaku päällä? Ilmeisesti täällä on sotapaikka mutta Missä tämä pelipaikka on?
Mistää ei löydy osoitetta? Onko kokemuksia paikasta?

Kimi
5121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lukutaito varmaan auttaisi?

"_Saaristokadun_ portille _avattavaan_"

Äänestä
  • Mutta missä on saaristokadun portti?

    Äänestä

  • Saaristokaupungistahan tulee porteilla suljettu alue, portilla ja aidalla partioi aseistetut koirapartiot ja alueelle pääsee vain elektronisen kulkuluvan kanssa. Ainut mikä on hieman epäselvää että kummallako puolen aitaa ne vangit loppujen lopuksi ovatkaan...

    Äänestä

Miten tällaisia laser "sotia" voidaan sallia järjestettävän, eikö lasersäde vahingoita muka enää ihmisen silmää ja näköä? CD-soittimissahan on ollut aina hirmuvaroitukset laserista, onhan nytkin ollut uutisia että jopa lentokoneita on osoiteltu laserosoittimilla ja on jouduttu laskeutumaan koska lentäjä on saanut silmäoireita.
Laserit eivät ole mitään leikkikaluja!

Äänestä
  • Tämä pelissä käytettävä "laser" ei vahingoita ihmissilmää


    Järki käteen, ja ostoksille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kimmix kirjoitti:

Tuolla gamecenter.fi sivuilla on joku terroristihaku päällä? Ilmeisesti täällä on sotapaikka mutta Missä tämä pelipaikka on?
Mistää ei löydy osoitetta? Onko kokemuksia paikasta?

Kimi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu