Onko teillä käynyt

Mursulover123

Tässä näin sunnuntai-iltapäivän kunniaksi päätin tehdä tämän (turhan) keskustelun. :D Onko kellään käynyt jotain hauskoja/hölmöjä jopa outoja tai vakavia kommelluksia eläinten kanssa?
Itse voisin kertoa muuteman tässä alkuun. Minun piti pitää vuohesta kiinni kun sen peräpäätä piti siistä takuista. Seisoin vuohen yllä ja pidin sen kaulasta kiinni... Noh elikko päätikkin saada sätkyn ja olin hetken aikaa vuohirodeo ratsastaja ennenkuin lensin komeasti puskaan. Kerran hamsteri oli päässyt vapaaksi ja kissa ahdisteli sitä... srvatkaapa kumpi voitti... :D kissa juoksi tuli perseen alla pakoon kun hamsteri vähän sähähti. XD kerran myös yksi gerbiilristämme puri veljeäni nenään, kanat ovat karanneet naapuriin, poni on tallonut varpaille ja myös purrut. Olen lentänyt hepan selästä kuralätäkköön ja päin aitaa... näitä riittää vielä vaikka kuinka ja paljon mutta nyt ei jaksa kurjoittaa. :DD kertokaapas te jotain kommelluksia!

1

73

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahdenkoirankaa

      tavallinen yö. On aika mennä nukkumaan. Koira, se isompi , nukkuu keskellä sänkyä, poikittain. Käsken siirtymään, seinäkin siirtyisi helpommin. Yritän vetää täkkiä, ei liiku senttiäkään (60kg painoa päällä.)
      haen kaapista varatäkin,. käyn pitkälleni poikittain, jalat ukon puolella ja peppu siinä kahden sängyn rakosessa kivasti kovan päällä. Koira kääntää kylkeä, vaihtaa paikkaa ja rojahtaa jalkojeni päälle. Kiskon koivat omalle patjalle, varatäkki on koiran alla. Riuhdon vakinaista peittoa koivilleni. Pääsen uneen, koira kääntää kylkeä ja on jalkojen päällä.
      Nuorempi koira haluaa viideltä ulos. herätys on varma, kun kurottaa sänkyyn ja näykkää vanhaa herraa varpaasta. Vanhus haukahtaa.Ääni voittaa leijponankin ja herättää taatusti oven aukaisijan. joten huomenta vaan kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      198
      1935
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1696
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1401
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      74
      1078
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      944
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe