Suomeen tuli vuonna 2015 noin 32 500 turvapaikanhakijaa, joista aiheuttu menoja vuodelle 2016 noin 1,5 MRD euroa ja esimerkiksi pelkät vastaanottokulut ovat 5 00 miljoonaa euroa. Maahanryntäävistä miehistä aiheutuu kuluja vuodelle 2016 noin 3 MRD euroa, mikä on valtion budjetista noin 6 prosenttia.
Keväällä alkaa rynnätä uusi miesaalto ja sen lisäksi Sipilä hakee Turkista suoraan tuhansia elätettäviksi ja miehen naama on pelkkää lesdatiolaista hurskautta.
Jos suomalaiset eläkeläiset alkaisivat metelöimään 123 miljoonan euron leikkauksista eläkeläisten ja heikkotuloisten asumistukien takia?
Meillä eräät päättäjät suvakki ryhmät vähättelevät jatkuvasti maahanmuuttajista aiheutuvia 3 000 miljoonan euron kuluja. mitkä ovat kuitenkin 24 kertaa enemmän kuin 123 miljoonaa niin onko tuossa jotain tolkkua?
Ei tolkun häivääkään
7
154
Vastaukset 7
- Sippilä
Kun lasketaan mukaan turvapaikan saaneiden yli 15000 tulijan käynnistämät perheenyhdistämiset, lisääntyy elätettävien määrä moninkertaiseksi.
- SipilänPartaLapsoset
Koko suku tulee niin silloin lukemat pitää kertoa vähintäänkin 6 kertaisesti.
Nykyiset 32 000 tuhatta joista montakaan ei voida palauttaa niin kerrotaan tuo lukema 6:lla niin siitä elätettäviä riittää ja saa lapsenlapsemmekin maksella niitä elatuksia. Miespakolaisten määrät lisääntyy huimasti keväällä kun ilmat lämpenee ja saamme elätettäviä ettei Sipilänkään tarvitse itkeä ettei pakolaisia tule tarpeeksi.
- pakolai
Joo, ja sitten ovat viel omat homepakolaisemme.
- TilanneTuleePahenemaan
Eurooppaan tulee lähivuosien aikana 10 miljoonaa maahanmuuttajaa suurinosa on nuoriamiehiä.
"He vain tulevat, koska ei heitä voida estääkään."
Onko kukaan kuullut puhuttavat missä on se kansainvaelluksen loppupää onko sitä loppupäätä olemassakaan sillä on vain päättymätön ihmismassa joka tulee EU:n alueelle?
Terveellä järjellä ajatteva ihminen ymmärtää tilanteen kun rajat on avattu pakolaisille loppua siinä ei ole tai on ja se tarkoittaa rajat kiinni ja aseistettu armeija rajoille.
Kun seuraavat eduskuntavaalit koittaa silloin tilanne on Suomessa niin vakava että tuskinpa rajoja pidetään enää auki pakolaisille sillä maassamme on silloin sekasorto ja maamme on täynnään työttömiä pakolaisia omat työttömät.- Ne_jyrää
"He vain tulevat, koska ei heitä voida estääkään."
Kyllä voi, jopa suursuvakki ruotsi alkoi kyselemään loisilta papereita, kun maa on mamutettu turvoksiin.
Suomikin laittaa rajat kiinni sitten kun tilanne yhtä paha kuin ruotsissa.
Sipilä on maanpetturi! - SeOnTulevaaTapahtumaa
Historian suurin munaus on että tämä kansainvaellus päästettiin käynistymään.
Jos heti olisi tehty stoppi laittomalle vaellukselle niin se olisi pysähtynyt alkuunsa eikä tätä maailman suurinta munausta olisi päässyt tapahtumaan.
Millä nyt pysäytetään kun miljoonittain miehiä vyöryy joka suunnista siinä ei silloin käsienlevittelyt auta vaan ainut keino on kun kuularuiskut pysäyttää koko paskamassan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581483Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551063Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.183712- 43691
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199638Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63605- 40546
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on66506- 30474
- 31461
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23459Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26440- 37432
Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul53427Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi25425Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal159419Valtiomies puhuu?
"Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. –77394- 27390
- 63385
- 19384