Luojan valitsema kumppani

ei yleensä ole se kaikista miellyttävin omasta mielestä.
15168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Totta. Tai sitten on.

Äänestä
  • Jos olisi se omien ajatusten unelma, niin eihän tilanteesta tarvitsisi oppia mitään. Minä en voi valita asioita. Minun on pakko ottaa vastaan se, mikä on aika tiukkaa suunniteltu jo valmiiksi.

    Äänestä

Mistä tietää, kuka on luojan valitsema?

Äänestä
  • Sen vaan tietää.

    Äänestä

  • Olen tuntenut joskus noin, mutta enää en usko...

    Äänestä

  • Siksi varmaan olen edelleen täällä... Voi kirous tätä elämää. En varmaan enää koe niin! Miksi hän olikin varattu...

    Äänestä

Mä ainakin valitsen itse! Niin tekisit säkin jos sulla olis siihen rohkeutta mutta pelkäät ja piiloudun luojasi helman alle.

Äänestä
  • Valitsisin jos se olisi mahdollista. En ikinä muutoin ottaisi homoa joka vain haluaa kulissiperheen. Mutta ehkä nyt näyttää siltä että joudun sellaista kestämään. Joskin vieraissa aion myös itse käydä. Miehissä tietenkin. Oletan että minun pitää saada lapset tietyn henkilön kanssa mutta odotan myös että erokin tulee jossain vaiheessa elämää. Sitten loppuelämäni saisin elää onnellisena lasteni kanssa kun ei tarvitse enää kestää pettävää ukkoa.

    Äänestä

  • Teeppä kuule kotka abortti, niin ei tarvitse elää kulissiperheessä, ei sinun, ei hyväksikäytetyn miehen, eikä itsesi jatkeeksi suunniteltujen viattomien lasten.

    Äänestä

  • senainenolen kirjoitti:

    Valitsisin jos se olisi mahdollista. En ikinä muutoin ottaisi homoa joka vain haluaa kulissiperheen. Mutta ehkä nyt näyttää siltä että joudun sellaista kestämään. Joskin vieraissa aion myös itse käydä. Miehissä tietenkin. Oletan että minun pitää saada lapset tietyn henkilön kanssa mutta odotan myös että erokin tulee jossain vaiheessa elämää. Sitten loppuelämäni saisin elää onnellisena lasteni kanssa kun ei tarvitse enää kestää pettävää ukkoa.

    Mitä helkkaria? Eroa kirkosta niin ei tarvitse homoa nurkkiinsa ottaa. Pisteet kuitenkin jos se homo on edes niin rehti että kertoi mikä on tilanne. Vitsihän tämä nyt toki oli, ei tuollaista tapahdu että ennalta tietäis ja silti menis naimisiin.

    Äänestä

  • paitsilapsiavioliitot kirjoitti:

    Mitä helkkaria? Eroa kirkosta niin ei tarvitse homoa nurkkiinsa ottaa. Pisteet kuitenkin jos se homo on edes niin rehti että kertoi mikä on tilanne. Vitsihän tämä nyt toki oli, ei tuollaista tapahdu että ennalta tietäis ja silti menis naimisiin.

    Erosin kirkosta jo 5 vuotta sitten. Naimisiin en välttämättä edes halua... Ellen sitten vanhoilla päivillä löydä kivaa heteromiestä jonka kanssa synkkaa!

    Äänestä

  • sekonainenolet kirjoitti:

    Teeppä kuule kotka abortti, niin ei tarvitse elää kulissiperheessä, ei sinun, ei hyväksikäytetyn miehen, eikä itsesi jatkeeksi suunniteltujen viattomien lasten.

    Niin mikä olen? Ja MIKÄ minun pitäisi tehdä? Voitko täsmentää?!

    Äänestä

  • sekonainenolet kirjoitti:

    Teeppä kuule kotka abortti, niin ei tarvitse elää kulissiperheessä, ei sinun, ei hyväksikäytetyn miehen, eikä itsesi jatkeeksi suunniteltujen viattomien lasten.

    Komppaan. Eiköhän näitä itsellensä sikiäviä mt-ongelmaisia ole jo ihan tarpeeksi.

    Äänestä

Kakkuhuumori on parasta.

Äänestä

jonkun muunkin mielipidettä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


senainenolen kirjoitti:

ei yleensä ole se kaikista miellyttävin omasta mielestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu