Hissi unessa

Näin unta jossa oli ex "ihastukseni"/hairahdukseni.. Josta en ole ollut kiinnostunut pitkään aikaan enään. Olimme muka hississä joka meni ylös päin ja sen jälkeen alas.. Hetken kuluttua hissi rupesi menemään kauheaa vauhtia eteen päin. Maisemat vilkkui alla.. Muistaakseen allamme oli jokin huvipuisto.. Mitä tuo hissi voi tarkoittaa? ja koko uni ylipäätään.
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Unessa oli hairahdus-exäsi. Unesi siis liitynee häneen ja sinuun jollain tavalla.

Kerrot, että et ole ollut exästäsi kiinnostunut pitkään aikaan.

Minä olen vanha mies ja minulle pitkä aika on vuosikymmeniä.

Minusta tuntuu, ettei tässä tapauksessa ole kyse vuosikymmenistä.

Unessa ei olla muka missään.

Unessa kuitenkin ollaan ja te

olitte hississä ja se liikkui ylös ja alas.

Mitä ylös ja alas liikkuva hissi voisi tuoda mieleen?

Hissi, missä on kaksi rakastavaista kyydissä?

Seuraavaksi hissi kulki eteenpäin kovaa vauhtia. Huvipuisto näkyi alla.

Sanoisin, että näit unta ja toivoit olevasi yhdynnässä exäsi kanssa. Toivoit teillä olevan hauskaa yhdessä ja tulevaisuus jaettavana.

Kiitos unesi jakamisesta.

Äänestä

Unesi kertoo seuraavaa.
Ex ihastuksesi muuttaa asumaan alapuolellesi . Ihastut häneen ja päädyt uudestaan sänkyyn . Saat niin hirveät orgasmit ,että ukkosi kuulee ne asuntoonne joka on ex:n yläpuolella . Hetken kuluttua lähtee hissi liikkeele kun ukkosi sapuu sillä kirves kourassa kerrosta alemmas . Maiseman vilkkuminen johtuu elämäsi kulusta kun kirves heiluu tappotahtia.
Ratkaisu. Muuta alakertaan jolloin ex:si voi muuttaa vain yläpuolelle jolloin rakastelun äänet eivät kuulu niin selvästi.

Äänestä

Minä en ikinä ole harrastanut kyseisen ihmisen kanssa seksiä.. ja ihminen ei minua enään kiinnosta sillä tavalla. Sillonkin meillä oli vain juttua ja se siitä. Ja minulla ei ole mitään seksiaalisia haluja tätä ihmistä kohtaan.

Mutta kiitos kuitenkin tulkinnoistanne!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halimustis kirjoitti:

Näin unta jossa oli ex "ihastukseni"/hairahdukseni.. Josta en ole ollut kiinnostunut pitkään aikaan enään. Olimme muka hississä joka meni ylös päin ja sen jälkeen alas.. Hetken kuluttua hissi rupesi menemään kauheaa vauhtia eteen päin. Maisemat vilkkui alla.. Muistaakseen allamme oli jokin huvipuisto.. Mitä tuo hissi voi tarkoittaa? ja koko uni ylipäätään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu