Lähi idän naisten perinteiset asut:
http://i.imgur.com/EkKcEgs.jpg?1
Huivit ja hunnut eivät ole vanhaa kulttuuriperinnettä, jota pitäisi suojella vaan modernia islamistista alistamista, joka pitää pysäyttää.
http://i.imgur.com/EkKcEgs.jpg?1
Huivit ja hunnut eivät ole vanhaa kulttuuriperinnettä, jota pitäisi suojella vaan modernia islamistista alistamista, joka pitää pysäyttää.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kauniita naisia ja kulttuureja.
Harmi, että vasemmisto on päättänyt islamin diktatuurin olevan parempi vain siksi että aikoinaan vastapuoli oli shaahit ym. yhdysvaltain kumppanit. Nyt maksetaan isoa hintaa vasemmiston pienestä ideologisesta voitosta. Lähi-itä voisi olla samanlainen kehittyvä ja hieno paikka kuin suuri osa kaukoitää on. Se taistelu on kuitenkin jo hävitty, tärkeintä olisi pelastaa edes Eurooppa islamilta ja sen viehtymykseltä fundamentalismiin.
Eurooppa on vapauden tyyssija. Myös naisten vapauden. Mitä jos Suomen ja Euroopan pakolaispolitiikan linjaksi valittaisiin se että otamme maahantulijoista vastaan vain hiukset paljaina saapuvat tytöt ja naiset?
Kyllä ilmasto asettaa omat rajoituksensa. Voimakas auringon paiste ahavoittaa nuorenkin naisen. Hiekkatuulelta suojautuvat miehetkin. Nainen on suojattu tai tarjolla pukeutimisensa perusteella. Joka puolella maailmaa on omat tavat ja perinteensä, historiansa ja ilmastonsa perusteella. Niin täälläkin.
Kun muslimit ovat valloittaneet maan, on kaikkien naisten pukeuduttava umpiokaapuun sääolosuhteista riippumatta, jos haluavat suojella alapäätään eläimellisiltä hyökkääjiltä. Katsoitko lainkaan tätä kuvaa, jossa oli kuvattu myös naisten kauniit asut ennen eläinten vallankumousta? http://i.imgur.com/EkKcEgs.jpg?1