Onko kukaan FB-kaveri Denniksen kanssa?

Onko kukaan Facekaveri Denniksen kanssa?
Olisi kiva tietä miten Dennis suhtautuu tulevaan eroon ja mitä mieltä hän
on nykyisen rouvansa tempauksesta lähteä Australiaan uuden ihastuksen perään? =(ovat kuitenkin vielä ihan virallisesti naimisissa)

että näin
19227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Dena-papalla menee nyt oikein mukavasti, jää eläkerahat omaan käyttöön ja lapsillekin jää aikaa kun Iso Vauva lähti toisen matkaan.

Äänestä

Taitaa pappa olla vaan helpottunut. Saa tulla, mennä ja syödä oman mielensä mukaan, tilaakin on minikaksiossa enemmän kun goljatti ei siellä loju. EIKÄ TARTTE JOKA VIIKKO LÄHTEE JOHONKIN LÄHIKYLÄÄN BUSSIMATKALLE, NIISTÄ PAPPA SAI VARMAANKIN IHAN TARPEEKSEEN.

Äänestä

Dennis kuitenkin lienee tyytyväinen suhteesta nuoreen suomalaismalliin. Saanee paljon rispektiä klubilla ja muutenkin on saanut höylätä nuorta karvavisaa mielin määrin, rietas kun on.

Tällä viivaa hän taitaa olla iloinen sinkkuna, käy klubilla, viettää aikaa perheen kanssa, seuraa jalkapalloa eikä missään nimessä käy kylämatkoilla. Sunnuntaina sunday roast pubissa ja kastikkeena Diane tai pippuri. Naapurien kanssa jutellaan leipuripuolueen edesottamuksista ja parjataan matuja.

(En ole Facebook-kaveri, mutta Englannissa asuessani huomasin, että lähes jokaisen 60 kymppisen elämä on jotakuinkin tuollaista. )

Äänestä
  • Kaikki 600-vuotiaat käy klubilla ja syö jotan diane-soosia?

    Äänestä

  • Kuttaperkka kirjoitti:

    Kaikki 600-vuotiaat käy klubilla ja syö jotan diane-soosia?

    Oon ihan varma että kaikki yli 600v. on kuolleet jo ajat sitten!

    Äänestä

Denu varmaankin naureskelee kavereittensa kanssa kuudenkympin villitykselleen. Hiukan kaverit saattaa kyllä sääliä nenästä vedettyä ukonreppanaa. Mut muuten ukko varmaan jatkaa entistä mukavaa elämäänsä nyt kun on vapaa kummastakin eksästään.

Äänestä
  • Teidän on pyrittävä papsukan facekavereiksi, niin ei tarvitse miettiä ja arvailla kuinka hänellä elämä sujuu.

    Äänestä

  • tuskinhuoliikaveriksi kirjoitti:

    Teidän on pyrittävä papsukan facekavereiksi, niin ei tarvitse miettiä ja arvailla kuinka hänellä elämä sujuu.

    Ei. On hauskempaa näin. Ukko saattais vielä luulla et joku uusi Suomen vahvistus on tulossa kylään pariksi vuodeksi.

    Äänestä

  • tuskinhuoliikaveriksi kirjoitti:

    Teidän on pyrittävä papsukan facekavereiksi, niin ei tarvitse miettiä ja arvailla kuinka hänellä elämä sujuu.

    Aina tänne eksyy joku tosikko :-))

    Äänestä

  • On se tuo uteliaisuuskin jonninlainen sairaus !

    Äänestä

  • hihhh kirjoitti:

    On se tuo uteliaisuuskin jonninlainen sairaus !

    Ei oo. Omaan napaan tuijottaminen on sairautta. Terve ihminen on utelias.

    Äänestä

  • tporipewoirwr kirjoitti:

    Ei oo. Omaan napaan tuijottaminen on sairautta. Terve ihminen on utelias.

    Kenen napaan sä tuijottelet?

    Äänestä

  • kukahanseonkaan kirjoitti:

    Kenen napaan sä tuijottelet?

    Dena-papa Mäntylän..sori Bramleyn harmaakarvaiseen nöyhtänapaan, uuh.

    Äänestä

  • kukahanseonkaan kirjoitti:

    Kenen napaan sä tuijottelet?

    Et tainnut ymmärtää. OMAAN napaan tuijottaminen eli sisäänpäinkääntyneisyys ei ole normaalia. Huoh. Sulla ei taida oikein hoksottimet toimia.

    Äänestä

  • RintamamiestönönVävy kirjoitti:

    Dena-papa Mäntylän..sori Bramleyn harmaakarvaiseen nöyhtänapaan, uuh.

    No niin uskoinkin olevan.

    Äänestä

  • HuvittavaSuhde kirjoitti:

    Et tainnut ymmärtää. OMAAN napaan tuijottaminen eli sisäänpäinkääntyneisyys ei ole normaalia. Huoh. Sulla ei taida oikein hoksottimet toimia.

    Kyllähän se tarkoittaa omiin asioihinsa keskittymistä, eikä mitään "sisäänpäin kääntyneisyyttä".

    Äänestä

  • paraskinneuvoja kirjoitti:

    Kyllähän se tarkoittaa omiin asioihinsa keskittymistä, eikä mitään "sisäänpäin kääntyneisyyttä".

    Ei. Omaan napaan tuijottaminen tarkoittaa muun maailman sulkemista pois eli sisäänpäin kääntyneisyyttä.

    Äänestä

Kirjoitin edellisessä kirjoituksessani tänne varoituksen vasemman silmän merkistä, joka näkyy nykyisin olevan hyvin monessa eri yrityksessä, mainoksissa ja olin tosi kauhistunut, että se on myös uusimman Kirkko ja Kaupunki lehden kannessa, jossa vielä otsikkona on "Tapahtuuko hyvä maailmassa?"

Jokainen kristitty varmasti tietää mistä puhun.
Kyseessä on paholaisen silmä, jonka merkit valmistavat koko maailmaa tulevaan "uuteen maailmanjärjestykseen." Sen takia myös pyydän ihmisiä, että lukekaa paljon Raamattua (vanhaa painosta, ei uutta), sekä Kuva ja Sana julkaisuilta löytyy erittäin hyvää materiaalia kyseisestä aiheesta sekä yleisesti ottaen uskosta. En täällä puhu aiheesta hirveän paljon enempää, omilla Facebook sivuillani on joitakin videoita, joissa näytän osan merkeistä, jotka ovat kaikki pahanpalvontaa. Tämä ei kuitenkaan ole nyt oikea paikka kirjoittaa aiheesta yhtään enempää, tämä on tarkoitettu yleisesti ottaen aikatauluni ja keikkojeni kertomiseen.

Olen muuttanut musiikkiani keikoillani, katson tällä hetkellä paljon tarkemmin, kenen artistin biisejä esitän. Juonnan ja kanssani saa ottaa yhteisvalokuvia, sekä tulevilla keikoillani on vielä kalentereitanikin myynnissä yleisön pyynnöstä. Ulosottomiehen takia niiden tuotto on jäänyt lähestulkoon miinukselle, mutta autoin siitä huolimatta muutamaa suomalaista jouluna.

Keikkatarjoukset sähköpostiini: [email protected] sekä olen hakemassa uusia juontajia sekä tanssijoita, joilla on esiintymiskokemusta ja jotka ovat luotettavia, joten kuvalliset hakemukset samaan sähköpostiini myös kiitos.


Johanna Tukiainen
http://www.dollsdancers.fi/diary/diary.php
http://aijaa.com/5k0E9V

Äänestä

Muistakaa myös kysyä Denniksen eturauhasen kuulumiset, ettei kukaan menetä yöuniaan asiaa pohtiessaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OuluPerthOulu kirjoitti:

Onko kukaan Facekaveri Denniksen kanssa?
Olisi kiva tietä miten Dennis suhtautuu tulevaan eroon ja mitä mieltä hän
on nykyisen rouvansa tempauksesta lähteä Australiaan uuden ihastuksen perään? =(ovat kuitenkin vielä ihan virallisesti naimisissa)

että näin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu