Kyykmanin "sankarisuoritteita"

11162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No, ymmärrän reppanaa, tällä palstalla hän on enenevässä määrin joutunut vastailemaan itselleen.

Äänestä

Kaikkin palstojen peräpukama. Nyt matalaa profiilia ja eri nockit käyttöön. Sekopoltsi on kohta ihan pox, pox....

Äänestä
  • nockit?

    Äänestä

tossa vähän asiaa miksi dacia ennemmin kuin alati hajoava ylihintainen halppis skeida

Tuulilasin kestotestissä talvi jäi taakse, ja uusimman väliraportin mukaan MCV:ssä ei ole edelleenkään ilmennyt vikoja! Huoleton meno ilman ongelmia jatkuu, joskin Dacia-kuljettajaahan se ei ihmetytä.

Testimatkaa on jäljellä enää 5 thkm ja jos Logan sen tuttuun tyyliin selvittää, tulee loppuyhteenvedosta ainakin vikojen suhteen hyvin lyhyttä luettavaa.

Erityiskiitosta ovat keränneet suuret tilat, huonojakin teitä sietävä alusta ja asiallinen varustelu. Ja tietenkin luotettavuus.

Suurimmat moitteet koskevat nastamelua ja sitä, ettei auto ole elementissään moottoritiellä.

Kaikki testaajat eivät ole pitäneet kuljettajan penkistä, mutta se lienee makuasia.

Lisäkommenttina voisi mainita myös Autobildissä meneillään olevan Dacia Lodgy Tce 115 superkestotestin. Vielä keskeneräistä testiä luonnehdittiin uusimmassa numerossa:

"Vikojen sijasta auto kerää kiitoksia ajopäiväkirjaan".

Ihan hyvin, kun ottaa huomioon, että tällä palstalla ovat muutamat yrittäneet jo kuukausia toitottaa, että kyseessä ovat persaukisten mitääntekemättömät laitteet, joilla ei ole edes etäisesti auton kanssa mitään tekemistä...

Oli miten oli, ainakin siitä voi olla varma, että Suomen köyhimmät autoilijat tuntuvat ajavan tämän hetken luotettavimmilla autoilla. Mitäpä valittamista siinä sitten on?

Äänestä
  • Maksettu kehuja palstalla?

    Maksettuja testejä. Mitä vielä horiset?

    Rikkaat ajaa Sanderolla. :D

    Äänestä

  • Tuulilasin kestotestiin on nyt otettu Octavia Scout, kahden litran dieselkattilalla ja nelivedolla. Röllit tsekatkaa kirjastosta jatkossa ilmestyvät lehdet, että saatte taas ahkerasti kommentoida.

    Äänestä

  • rumiakinVielä kirjoitti:

    Maksettu kehuja palstalla?

    Maksettuja testejä. Mitä vielä horiset?

    Rikkaat ajaa Sanderolla. :D

    RikkaatOnko ajavat järkiautolla ja laittavat rahat osakkeisiin tai asuntoon. Kuten minä.

    Äänestä

Miksi sitä huulilasia pitäisi edes katsoa kun tuonkin "testin" tulos tiedetään etukäteen?

Miksi sitä testiä edes on viitsitty tehdä? Tai onko sitä edes tehty, onhan se halvempi vain haihatella omaa mielipidettä myötäielvää mutua ja siten pistää tuulipuvuille tilattavaksi.

Äänestä
  • Jälleen kerran on tuotava esiin se epäily, että onko edellinen kirjoittaja täysissä ruumiin ja sielun voimissa? Vai johtaako paholainen hänen toimiaan?

    Äänestä

Ja Kyykmania ei ole olemassa? Kyykman kieltää itsensä toki.

Autot ovat hänelle vain yksi "viihteen" osa-alue...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Bääätmäään kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14081986/quatttttro-qyyqytetty
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14069198/monopoli-kuteisiin#comment-82838868
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14107972/augusto-pinochet-pelasti-chilen-kommunismilta

Nähtävästi kyykman ei saa enää tarpeeksi kicksejä Skoda-palstalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu