TALOUSSANOMAT "VAG-konsernin myyntimenestysmallin, Skoda Octavian uusin versio on kasvanut aiempaa isommaksi. Tsekkiläisen kansanauton päivitys olisi muuten hyvin onnistunut, mutta oudon kova ajomelu ärsyttää." Eli ei nämä itäautot ole minnekään kadonnet.
Kovaääninen kansanauto idästä - Skoda Octavia
itäreuhkat_skodaset
1296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kuka haluaa vuotavaa kaalilavettia?
Ei sille ainakaan C-Mersu eikä 3-Bemari pärjää Autobildin parivertailuissa. Onkohan Dacia ollut mukana parivertailuissa?
Ei oikeasti kukaan tuota kaalilaatikkoa haluaisi jos tietäisi mitkä harmit sen ostamisesta seuraa. Lista on niin pitkä ettei jaksa luetella. Ongelmakippoja, moniongelmaisia. Pahinta on se että niitä ostetaan ilman koeajoa "testivoittoihin" ja "vertailuihin" uskomalla.
Minä tunnen useammankin III Octavian omalla rahalla ostaneen. Entä sinä? Onko sinulla kerrottavaa tuntemistasi "todellisista omistajista"?
Kaikki tuntevat jullinjuntin, mutta jullinjuntti ei tunne ketään.
Hoh hoijaa. Taloussanomat on ollut jo kolme vuotta Jullinjuntin suosikki-julkaisu. Miksikö? No, siellä julkaistiin yksi harvoista (ja ensimmäisistä, alkusarjan yksilöstä tehty) III Octavian koeajo, josta edes jonkinalaista provon tynkää helposti saa. Mutta kolme vuotta samaa tarinaa....:D
Muistuu mieleeni, kuinka ruotsalainen autolehti antoi Octaviasta lausunnon vuonna 2005 tai jotain. Auto oli silloin Ruotsissa hinnoiteltu kalliiksi, ja sitä mantraa trolli spämmäsi myös yli kolme vuotta. Olikohan se jullinjuntin isäukko silloin?
miten niin "itäauto", millä perusteella?
Minkä maalainen nyt mikäkin auto lopulta on, on niin lapsellista
aivopierua
Oletkohan juuttunut turhaan tuon toisteluun? Varsinkin, kun Sinulla ei Octaviaa ole.
tökerö kippa, ei voi muuta sanoa
Sanot kuitenkin vaikka kuinka lupaat.
Taloussanomat kertoivat totuuden, mutta skodauskovaiset eivät uskoneet, ostivat tämän kovaäänisen sikakiikun, ja nyt ovat kuuleman mukaan kovasti kuulosuojaimia hankkineet.
Eihän noissa kuule edes radiota - ja parempi onkin kun sieltä tulee vain venäläisten kanavien propagandaa.