Sun nykyisen naisesi takia, vaikka hän olisi exäsi!
Sori, mutta en halua sua...
22
200
Vastaukset
- meneehännyt
Miehelle?!?
- entässitten
Mitä väliä ex naisella. Ei ainakaan mulle.
- Eiaapee
Se millaisen kumppanin on valinnut kertoo ihmisestä paljon.
- Olen_pahoillani
Niin totta!
Trollit nukkumaan.........
- Olen_pahoillani
Kerrankin totta! Yritä jo ymmärtää!
- välitexäänok
Ai mulla olis sen kanssa edelleen jotain sutinaa? Eihän tuota muuten voi ymmärtää. Ei ole, mutta luule mitä haluat. En voi luuloillesi mitään.
- myöhäistämuutenkin
Olen samaa mieltä kuin aloittaja. Jonkun exä on este kaikelle meidän välillä.
- Exexnosex
Niin totta! ;)
- Eksäteksinä
Välit exään hyvät. Kunnia-asia. En rakasta häntä, pääsin hänestä "yli" jo suhteemme aikana vuosia sitten. Hän oli väärä valinta, sopiva silloin. Minä olin se joka lähdin. Mutta hän on hyvä ihminen, jonka tunnen hyvin ja jota autan aina, jos hän apua tarvitsee. Hän venyy minun suhteeni. Toimivia ihmissuhteita tarvitsee jokainen, toimimattomia ei kukaan. En tiedä, miten olet oman asiasi hoitanut. Voisit tässä asiassa laajentaa näkökulmaasi. Vaikuttaa vahvasti tekosyyltä.
- kivaetvälithyvät
Minä arvostaisin <3
- tämäminulta
En itse voisi seurustella miehen kanssa, jonka elämään eksä kuuluu. Ja varattujen kanssa en ala mihinkään.
- ed_____
Jos on lapsia, eksä kuuluu pakosti elämään. Ja sekin "suhde" pitää hoitaa hyvin. Kusipäitä miehiä/isiä on maa täynnä, ja kaikki osalliset kärsivät. Mutta kuinka vain.
- Sellanenhuomio
Miehen eksä kertoo myös omasta tasostasi. Eli jos eksä on tyhmä bimbo niin olet sinäkin luultavasti. Miehen maku nääs.
- Sovinisti_röh_röh
Fiksu mies valitsee tyhmän bimbon!
- Nöfnöf100
Niin se menee. Helppo valinta, mutta muista tyhmään ei voi luottaa!
- eksäteksinä
Nöfnöf100 kirjoitti:
Niin se menee. Helppo valinta, mutta muista tyhmään ei voi luottaa!
Omani ei ole tyhmä. Erikoinen, rasittava, mutta ei tyhmä.
- röhröhnyhtöpossukoff
Sovinisti_röh_röh kirjoitti:
Fiksu mies valitsee tyhmän bimbon!
Tyhmä mies valitsee tyhmän bimbon tunteakseen itsensä fiksuksi!
- Sovinisti_röh_röh
röhröhnyhtöpossukoff kirjoitti:
Tyhmä mies valitsee tyhmän bimbon tunteakseen itsensä fiksuksi!
:D
1-1 - Pienivaalee
No sitten menee kohtalaisen hyvin. Miehen ex on fiksu ja sydämellinen, korkeastikoulutettu nainen, minusta ihan kauniskin vielä. Pari kertaa vahingossa tavattu saman ystäväpiirin takia.
- ml2gh3l4g
Sori, minäkään en halua sinua, koska et näytä Tara Reid:ltä nuorena, SORI.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5591888Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18917- 90912
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101816Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50739Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2737- 63715
- 68705
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74658- 65543