Hiirenpirulaiset muuttivat autooni.

eikaksilmankolmatta

Autoni on ollut yöt vajassa ja olen pitänyt sivuikkunaa tuuman raollaan, jotta tuuletus pelaisi. Nyt sitten huomasin, kun keskikonsolin päällä säilytin hunajapitoisia kurkkutabletteja, että purkkia oli revitty silpuksi, yksi tabletti kaivettu esiin läpipainopakkauksesta ja nuoleskeltu se miltei olemattomiin. Lisäksi penkeillä on paskalortteja.
Nyt pidän lasit kiinni yöt ja laitoin pelkääjän paikalle pyydyksen. Kahtena yönä on jo pullea metsähiiri siitä löytynyt aamulla kissan vararavinnolksi.

1

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samataas

      Nyt sitten siivosin autoa, otin imurin käteen ja mäntysuopaisen rätin, jota heilutin. Yllätyksenä havaitsin, että kolmas hiirulainen makasi kuolleena pelkääjän penkin takana lattialla ilman ulkoisia vammoja. Niinkö myrkyllisiä nuo imeskelutabletit siis ovat. Eihän niitä aikuisellekaan kovin montaa päivässä suositella. Tabletit olivat hunaja lemon posivil -valmistetta. Nakkasinkin loput huuthelkkariin. Ihme myrkkyjä meillekin jaellaan, jos vaan saadaan kelpaamaan.
      Olivat pirun elukat juhlineet hanskalokerossakin ja repineet papereita silpuksi. Taisi joukossa olla pari kahdenkympin seteliäkin, muttei ne mitään ymmärrä sääliä.
      Kuskinpenkkiäkin olivat repineet ja jonkin verran takaistuinta. Aina vaan pesänteko ja lisääntyminen mielessä. Toivottavasti nyt jo ymmärtävät pysyä loitolla ja ikkunaa en enää niille avaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      228
      6476
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      39
      4540
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4378
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      6
      4196
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      38
      3686
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3608
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3588
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      22
      3499
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3263
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe