Kumpaan pitää ottaa yhteyttä?

Kun synnit kovasti painaa, niin kumpaan pitää ottaa yhteyttä: Syntien Sovittajaan Jeesukseen Kristukseen vai meidän Ry:llä voimakkaasti puhuvaan puhujaveljeen?
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mieti sitä, kumpi sille voi jotain tehdä?

Se on Jeesus, joka sovitti Lain (synnin) jo pari tuhatta vuotta sitten, käänny Hänen puoleen.

Sovitus tulee uskomalla Hänet Messiaaksi.

Ne Vl maalikkosaarnaajat ovat vain pakanallista työtä tekeviä, vailla Pyhää Henkeä, eikä heillä ole mitään taitoa tai kykyä sovittaa Sinun syntiäsi.

Heidän puoleen kääntyminen saa aikaan vain vaarallisen turvallisuuden tunteen ja syntisi elää kuten ennenkin.

Kes.

Äänestä

Jeesus jätti valtuudet seuraajilleen saarnata syntejä anteeksi. Jos vierastat puhujaa, jonka hyvin ymmärrän viestistäsi, voi kuiskata jollekin siskolle tai veljelle tarvisevas syntien päästön. Sillä se hoituu.

Kesitas ei ole uskomassa ja palvelee saatanaa, joten hänen puheensa on saatanan opettamaa valhetta.

Äänestä
  • Niin jätti, ja Raamattu mainitsee myös ketä he olivat nimeltään?

    Ap. t. 1:13

    ja menivät siellä siihen taloon, jonka yläkerrasta oli tullut heidän kokoontumispaikkansa: Pietari, Johannes ja Jaakob, Andreas, Filippus, Tuomas, Bartolomeus, Matteus ja Jaakob Alfeuksen poika, Simon Kiivailija ja Juudas Jaakobin poika.

    Kuka heistä on lestadiolainen?

    Toisaalta, kerro kuka heistä antoi toiselle ihmiselle synnit anteeksi?

    Tiedän, ettet pysty vastaamaan, minä vastaan; Ri kukaan, ei yksikään ihminen Raamatussa anatnut syntejä anteeksi toisilleen.

    Tämä on sitä Katolis- luterilais- lestadiolaista pakanuutta.

    Kes.

    Äänestä

  • Sinulla VALEHTELEVALLA vl-riekkujalla on ihan oikea nimimerkki!

    "Valheenisäsaatana"

    Äänestä

Jos varastat maitokaupasta maitolitran, pyydätkö
anteeksi aviopuolisolta, vai kaupan omistajalta? asianomistajalta??
-
Saarnamiehet pyytelivät hoitokokouksia ja saatanalleheittelemisiä (mummuja)
ristiin rastiin anteeksi toisiltaan. OLIKO oikea tapa. --- Kuka oli asianomistaja???

Äänestä
  • Se on rikos, varkaus.

    Jeesus sanoi, että tätä varten on maallinen laki, esivalta.

    Ei se ole Pyhä tekokaan, kuten ei ne VL busineksetkaan kaikilta osin.

    Kes.

    Äänestä

Pyhä Henki neuvoo sitten korjaamaan asiat niiden kanssa, joiden kanssa on asiat rikkoutuneen. Esim. Sen maitokauppiaan kanssa.

Äänestä

SRK sovittaa syntisi sinunkin puolestasi!

Äänestä

""SRK sovittaa syntisi sinunkin puolestasi! ""

Onko se jokin syntien anteeksiantoautomaatti?

Äänestä

""SRK sovittaa syntisi sinunkin puolestasi! ""

Onko se jokin syntien anteeksiantoautomaatti?

Näin me siionissa uskomme.

Äänestä

Miksi se on niin vaikeaa se uskomisien terveyttäminen ja kääntäminen oikealle kurssille, eli Raamatun mukaiselle, miksi, kuka osaa kertoa omin sanoin sieltä veeälparresta, kuuntelen -.-!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhhfreds kirjoitti:

Kun synnit kovasti painaa, niin kumpaan pitää ottaa yhteyttä: Syntien Sovittajaan Jeesukseen Kristukseen vai meidän Ry:llä voimakkaasti puhuvaan puhujaveljeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu