Meillä mies arvostaa ostelee kukkia ja vaatteita ja uusia autoja. Kaikki kylän miehet ovat aivan innoissaan minusta, miestä vaan naurattaa, ja hänestä on kiva kun olen niin kaunis, että kaikki kaikki miehet haluisivat mut vaimokseen. Rasittavaa yleensä kun ei jaksais aina olla kaunis mutta onneksi se ei tarvi valmisteluita olen luonnostaan kaunis. Oletteko tekin? Jos ette, vinkiski sanoisin että kampaamoon, kynsihoitlaan, rasvaimuun, lenkille vaateostoksille, ja meikkauskouluun, siitä se lähtee jatkossa voi sitten vaihdella tai ottaa usuia kaunistumisjuttuja mukaan. Ruokahuolto kanssa kuntoon. Muistakaa hymyillä, älkää olko mulle kateellisia, en maha tälle mitään, joskus rasite joskus ei, Hätkähtäisit jos näkisit minut.
Arvostaako miehenne vaimon kauneutta?
8
135
Vastaukset
- tavisvaan
Mä oon tosi kateelliinen sulle. Haluuisn olla kaunis, ole onnellinen ettäolet kaunis, minäkin voisin haluta olla. Mutta en ole.
- tyhmäoletkuitenki
Mutta kirjoittaa et sitte osaa......
- Päivänvitsi
Ihan varmasti hätkähtäisin jos näkisin sinun, HAHAHAHAHAHAHAH
- kiitoskehuista
Kiitos! Kiva kuulla että hätkähtäisit kauneuttani. Älä nyt kateellinen sentään ole, sä voisit mennä kauneushoitolaan kyllä sulle varmaan joku hoito saadaan aikaseksi että olisit minun näköinen.
- 1säpappa
Moni ensinäkemältä kaunis nainen muuttuu silmissäni rumaksi silmänräpäyksessä kun avaa suunsa. En tiedä pitäisinkö aloittajan ulkonäöstä muutenkaan, mutta tuon päänavauksen jälkeen tiedän hänet rumaksi.
- jkiol
Kauneus on katoavaa, jokainen on nuorena omalla tavallaan kaunis, olemme luonnon veistoksia.
Sanoisin pikimmiten, että hyvin itseään hoitava ihminen on kaunis kokonaisuus.
Kun ei tuhoa itseään, viinoilla, tupakalla, liiallisella meikkauksella ja yksi pahimmista on liiallinen rusketuksen hakeminen tavalla tai toisella. Lisäksi puhdas ja asiallinen, vartaloon ja ikään sopiva pukeutuminen. Ne tuovat ulkoista näköä, mutta tärkeintä lienee se sisältö, kuten kaikessa.
Kun ihminen on tasapanoinen ja itseään arvostava, eteenpäin elämässään pyrkivä, hän osaa ymmärtää elämää ja ei tee kositaan vankilaa puolisolleen eikä lapsilleen eli ei riippuvainen. Hänen ei tarvitse orjallisesti seurata, mikä trendi vaatteissa, sisustuksessa, tai miten paljon pitää matkustella ja miten muut tekevät, hän osaa rakentaa kodin ja perheen. Silloin on hyvä mahdollisuus löytää myös puoliso, joka osaa arvostaa tätä, eikä hän poukkoile myöskään tuolla muiden myymässä maailmassa. - rumaraili
Olisi kiva olla kaunis, mutta kun olen vaan ruma.
- carinfe
Et kovin kummoinen kuski ole kun autot romutat saman tien. Vai miksi mies autoja ostelee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192595
- 441281
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70937Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138915- 45861
- 59827
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44785Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164762Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725