SRK ottaa rauhanyhdistyksiä haltuunsa.

Jos oppia ei noudateta. On sitten kysymys siitä, kuka on maksanut, talkootyönä
teettänyt tai muuten ollut osallisena tähän.
Sillä ei ole merkitystä.
-
Täysin pähkähullua vl toimintaa...
15103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

touhut eivät kuulu epäuskoisille.

Äänestä

Mutta epäuskoisten rahat kuuluu jumalan valituille!ketä lienevätkin,ei ainakaan lestivellit!

Äänestä

täysin pähkähullua kirjoittaa tämmösiä juttuja ylipäätään.

Äänestä

erkillä reppii tai nyppii :))

Äänestä

No jos sukset menee ristiin niin tilaa Putinin nettikaupasta täsmäohjuslennon (SRK:n laksuun) ja SRK hoitaa entisen ry:n romukasan siivouksen.

SRK sai taas mitä tilasi !

Äänestä
  • ehkä sulla ei ole kaikki linnut oksalla laulamassa virsiä kauniisti? aamulla kuudelta ensimmäiset ajatuksesi ovat tämmöisiä

    Äänestä

  • Oletko huumorintajuton hameenheikuttaja.

    Tuohan oli päivän paras vitsi ..Putinini nettikauppa !!

    Äänestä

  • Medvedevi kirjoitti:

    Oletko huumorintajuton hameenheikuttaja.

    Tuohan oli päivän paras vitsi ..Putinini nettikauppa !!

    minulla on hyvä huumorintaju. tunnistan kuitenkin hulluuden huumorin.

    Äänestä

lääkärit ottavat myös haltuunsa jos ei syö kaikkia lääkkeitä ja antaa jeesuksen viedä mukanaan. itselleni kävi tälläin. totesivat minut mielenterveydellisesti sairaaksi. kerroin heille jumalan sanasta ja valtakunnasta mutta ei se auttanut. ne otti minut haltuunsa.

toivon vain että olisin löytänyt lestadiolaisuuden aiemmin niin näin ei olisi käynyt. olisin saanut rauhan sydämelleni ja ongelmat ratkottua ajoissa.

Äänestä

SRK:n kiemurteleva johtokunta ammuttava aamunkoitteessa konttorin seinää vasten :)

Äänestä

On se kyllä Suomen hulluinta toimintaa taas kerran, hoitokokousvuosina.
Suomen kansa. HUOMIO
Lukekaamme ed. viestejä, siellä tietoja, että SRK ottaa RY: hallintaan, jos
oppeja ei noudateta.
Pf, lisäksi??/Isäksi???

Äänestä
  • Et kai sinä usko tuota, se on täyttä soopaa.

    Äänestä

  • Ottaako siis srk hajonneen ry:n pedof ja insetin harjoittajat suojelukseensa vai mitä yrität viestittää ?

    Äänestä

Jokainen tajuaa, että SRK;lla on aina ensimmäisen busines, toisen orjuuttaminen.

Hieman riipii, kun menee näiden vahojen pierujen hallintaa talkoilla tehdyt talot, ja velat jää meidän maksettaviksi.

Äänestä

SRK:lle mammona ja seurakunta ovat epäjumalia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voikauhhiiaa kirjoitti:

Jos oppia ei noudateta. On sitten kysymys siitä, kuka on maksanut, talkootyönä
teettänyt tai muuten ollut osallisena tähän.
Sillä ei ole merkitystä.
-
Täysin pähkähullua vl toimintaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu