Kumpa olisin aikaa sitten valinnut toisin, kulkenut ihan toista polkua ja ollut vain järkäilettömän päättäväinen nyt näin aikaa kuluneena harmittaa kovasti että on ollut liian estoinen muiden suhteen. Vielä ei ole tosin liian myöhäistä mutta ajan kuluminen turhaan on tässä se joka eniten harmittaa ja ottaa pahasti päähän.
U-käännös oikeaan suuntaan
Tehtävä6
385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voit varmaan yhä edelleenkin tehdä sen mitä et joskus voinut tehdä.
Tottakai voin mutta silti menetetty aika kalvaa mieltä ja oma tyhmyys että olen antanut ajan kulua ja ihan turhasta syystä. Vaikkei enää ole oikein tota uskoa vastapuoleen tunteissa, niin silti sitä sisimmässään jossain piilossa syvällä toivoisi että löytäisi sellaisen mukavan vastakappaleen jonka kanssa tuntea olonsa taivaalliseksi. Koko ajan vuosia tulee vain lisää ja ikäkin on sellainen että pitäisi tässä vaiheessa elää elämän ihaninta aikaa,ei auta kun luottaa tulevaisuuteen edes jotenkin.
Mennyttä et voi muuttaa mutta voit vaikuttaa tulevaisuuteesi. Sinä tiedät sen. Älä tuhlaa enää elämäsi viimeisiä aikoja !