eniten työttömiä turussa

on halisissa,pernossa, pansiossa, ja varissuolla. olen antanut toimeksiannon jussi varekselle selvittää mistä moinen johtuu.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

onks vares jo löytäny syyn?

Äänestä

Suomen Turussa asuu paljon maahanmuuttajia, joilla ei ole mitään intoa edes hakea töitä, vaikka tarjottaisiin niin ei vastaanoteta. Poikkeuksena ovat hyvin korkealle koulutetut, jotka ovat asuneet täällä jo vuosia.
Maahanmuuttajat saavat elantonsa meidän verovaroista ja siksi ovat rynnänneet tänne " loi.....n".

Nuorilla maahanmuuttajamiehillä ei oikeesti ole ollut mitään vaaraa omassa maassaan, tännetulon syitä on varmaan muitakin kuin raha, raha toki ensin, sitten ne omat buisnekset siirretään tänne. Onhan maahanmuuttajamiesten joukossa paljon omassa maassaan toimineita poliiseja ja sotilaita.

Alue Halinen on kuulemma juttutietojen ja muutamien tuttujen kautta kuultujen tietojen mukaan pahin alue, jossa haisee pilvenpoltto rappukäytävissä niin kuin siellä on myöskin lääkkeiden väärinkäyttäjiä. Parvekkeilla ja pikkutiloissa on helppo kasvattaa huumeita, kun hyysäyspolitiikkaa harrastava Suomen Turku ihannoi työttömyyttä ja suurten firmojen tulojen siirtämistä veroparatiiseihin hyväveliyhteisön,.....tuttavuussuhteiden kautta. Piiri pieni pyörii rahat siellä hyörii, sormet sanoo sossosso kengän kannat kopkopkop. Ja niin myöskin Suomen Turussa osataan tehdä rahaa maahanmuutolla ja hylätään oman maan köyhimmät ihmiset loikoilemaan ilman terveydenhuoltoa. Vanhukset lojuvat pissoissaan ja kakoissaan, kun Suomen Turku julistaa rahavirran köyhiltä rikkaille omille rahamiehille,
Tämän seurauksena on sitten tuo maahanmuuttopolitiikkakin niin onnistunutta Suomen Turussa, kun kerran siitä maahanmuutosta on saatu niin hyvä buisnes.

Sumen Turussa mutamia alueita, joist pahin on Halinen ghettoalueena, siellä sitten asustelee eronneet, mielenterveyspotilaat, huumeidenkäyttäjät ja mahanmuuttajat. Hyvä näin, niin tiedetään jo osoitteen mukaan kuka on sossulainen, rahaton ja työtön. Silmäteristä myöskin huomaa, asuuko Halisissa vaiko ei.

Pöhnässä ja vahvoilla lääkkeillä ei oikeen voi mennä töihin, niillä toisten verorahoilla kun saa sitten lisää mömmöjä ja voi kaksisuuntaisena huudella parvekkeilta ja kiljua pitkin Halista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaselvinnee kirjoitti:

on halisissa,pernossa, pansiossa, ja varissuolla. olen antanut toimeksiannon jussi varekselle selvittää mistä moinen johtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu