Keminmaan suuri mulkku on perustamassa uutta puoluetta. Tietäen Paavons kaksinamaisuuden ja mestarillisen valehtelun taidon vaikeaksi uhaksi keskustalle.
Älkää laskeko tätä miestä nurkillenne kevätkylvöjen aikaan. Kuvasta selviää mitä än on valmis peltoihinne kylvämään koko valtakunnan politiikkaa ajatellen.
http://tinypic.com/view.php?pic=1678ear&s=9
Älkää laskeko tätä miestä nurkillenne kevätkylvöjen aikaan. Kuvasta selviää mitä än on valmis peltoihinne kylvämään koko valtakunnan politiikkaa ajatellen.
http://tinypic.com/view.php?pic=1678ear&s=9
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://mattikarvonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/211952-eu-estaa-elvyttamisen
Mutta meillä on onneksi elvytyksen ja kiristyksen lisäksi vielä se kolmaskin tie: ITSENÄISYYS ja omalla rahapolitiikalla toteutettu devalvaatio. Tuontitarvikkeiden kuluttajahinnat tietty nousisivat markan arvon laskiessa mutta kotimaisten eivät, mikä parantaisi kotimaisten tuotteiden kilpailukykyä. Tilanne paranisi ratkaisevasti verrattuna sisäiseen devalvaatioon, jossa kaikkien tulot laskisivat ja vaikutus koko markkinoihin olisi supistavaa. Jos elvyttävää rahaa liikkeelle askisi oma keskuspankkimme, josta meidän ei tarvitsisi maksaa korkoa, tai pantata isänmaatamme eli kansamme elintilaa ja luonnonvarojamme velkojen ehtoina. Ja tämä elvytys todella auttaisi, kun me suomalaiset itse auttaisimme itsemme takaisin toimivaksi ja taloudellisesti vahvaksi kansallisvaltioksi.
Kepussa on havaittavissa vallankumouksellista ja skitsofrenista toimintaa nykyistä johtoa vastaan on riidankylväjänä on itse Suur-Giguli Väyrynen, kaikkien junttien kruunaamaton änkyräkuningas ja pyrkyri.
Suomen arvot ovat lännessä. Länsiyhteyksiä ei pidä katkoa, eikä estää tai haitata niiden edistymistä.
Joo, kyllä Paavo on heikoilla!
Väykky yrittää herätellä Varsovan liittoa henkiin ja muutenkin maailman vastaamaan hänen tohtorinväitöskirjaa, maailma juukeli ei tehnyt Väykyn teesien mukaan!
Aivan, Paavo pyllistää lännelle ja on nöyrä, ehkä itämaasutuksenkin (kauppapolitiikka) luottaen, vaarantamaan Suomen arvot itäfasismille. Fasismihan siellä syntyy siitä, että johto jatkuvasti pelkää länttä sekä myös omia kansalaisiaan siitä, että nämä kunnioittavat ja omaksuvat lännen arvoja.